Jiří Ondráček věří, že start extraligy stihne. Porvu se s tím, říká

Nejproduktivnější hráč extraligového týmu PSG Berani Zlín Jiří Ondráček v loňské sezoně měl smolný start do letošní suché přípravy. Na začátku třetího týdne letního drilu si utrhl Achillovu šlachu, následovala operace a dlouhý tréninkový výpadek. Koncem června mu doktoři sundali sádru z nohy a začala rehabilitace. „Teď nohu hlavně rozhýbávám. Pevně věřím, že pokud začnu v srpnu naplno trénovat, doženu tréninkové manko a budu připravený na extraligový start. Porvu se s tím a snad nepřijdou nějaké komplikace,“ pověděl odhodlaně jednatřicetiletý křídelní útočník.
Třináctý květnový den nebyl pro Jiřího Ondráčka zrovna příznivě nakloněn. Při dopadu přes překážku v posilovně PSG arény si utrhl achilovku a ještě ten den podstoupil operaci u specialisty v Olomouci. „Neměl jsem během letní přípravy doposud žádné zranění. Co se dá dělat, zřejmě už nejsem nejmladší. Beru to tak, že tělo dostává zabrat a někdy zkrátka vypoví službu. Na druhou stranu pozitivní je, že to přišlo na začátku přípravy než na jejím konci. Porvu se s tím a budu na začátek extraligy připraven,“ řekl odchovanec hokeje v Baťově městě. 

Pro Ondráčka byla loňská sezona z hlediska produktivity nejvydařenější v jeho dosavadní kariéře. Stal se vítězem klubové produktivity, když během sezony zaznamenal v prvním útoku Beranů vedle Tomáše Fořta a Pavla Kubiše 36 kanadských bodů za 12 gólů a 24 asistencí. A nebýt zranění ramene v závěru základní části, mohl přidat další body na své konto. „Z mého pohledu velmi dobrá sezona. Škoda jen nešťastného zranění ramene v jejím závěru. Byla to moje chyba po nárazu na hranu, ale i to patří k hokeji. Někdo zažije deset operací, někdo v kariéře ani jednu. Každopádně rameno je teď v pořádku,“ uvedl Ondráček, který v extralize odehrál 561 zápasů a všechny výhradně ve zlínském dresu.

Během nucené tréninkové pauzy nezahálel, docházel za spoluhráči do kabiny. Zatímco nohu nechával v klidu, posiloval výhradně horní část těla. Koncem června sundal sádru a začal s rehabilitací. „Pár týdnů už rozhýbávám nohu a poté půjdu na led. Zkusím se sklouznout při zahájení přípravy týmu na ledě, ale s tréninkem naplno počítám až kolem desátého srpna. Začnu postupně, teď hlavně cvičím nohu pod vedením doktora Skalky v nemocnici,“ uzavřel Jiří Ondráček, který kvůli zranění vynechal i svůj oblíbený fotbal.  

Útočník Jiří Ondráček podstoupil v květnu operaci achilovky. FOTO: ZLIN PRESS - ROMAN ORDELT
×
Dnes v   | Jun.
HC Vítkovice Ridera
PSG Berani Zlín