Jiří Ondráček: Stává se, že nehrajete pěkný hokej, ale máte body

Vymazali dvougólovou ztrátu a v samostatných nájezdech přidali bonusový bod navíc. Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v domácím utkání Chomutov 3:2 na nájezdy a potvrdili tak středeční triumf v Pardubicích. „Někdy to tak je, že nehrajete pěkný hokej, ale máte body, které se počítají. Chomutov dnes nehrál špatně, za bojovnost jsme však si vyrovnání v základní hrací době zasloužili,“ řekl útočník Jiří Ondráček.

- Klíčovým momentem zápasu bylo snížení na 1:2 ve 38. minutě, kdy jste se v oslabení skóroval po přihrávce Dominika Lakatoše. Bylo to po přečíslení 3 na 1, což je v početní nevýhodě dost nezvyklé, že?
"Ani nevím, jak to vyplynulo ze hry. Jen jsem stál mezi kruhy a viděl, že Laky perfektně vybojoval puk a chtěl jsem ho podpořit. Nejdřív jsem myslel, že to pošle dozadu, ale udělal to nádherně. Střílel jsem skoro do prázdné brány. Určitě nás to zvedlo, měli jsme předtím několik vyloučení a nehráli jsme dobře. Zaplaťpánbůh, že jsme pak ještě vyrovnali a máme dva body."

- Dominik Lakatoš hrál výborně, co říkáte na jeho výkon?
"Už minulý zápas byl od něj perfektní a dnes nahrál na oba góly, při jednom z nich navíc tahal na zádech asi tři hráče. Super výkon. Zapadl i do kabiny, je to výborný kluk. Ještě aby mu to padlo i do brány, na gól pořád čeká. Ale on to neřeší, aspoň já jsem ho neslyšel, že by si pobrečel. (úsměv) Je to typ, který chce pracovat a pro mančaft udělá všechno."

- Chomutov svým výkonem rozhodně nepůsobil jako poslední tým extraligy, souhlasíte?
"Nám to tak nejezdilo a hosté hráli nepříjemný organizovaný hokej, který nám úplně nesedí. Dvě třetiny hráli lépe, ale za bojovnost jsme si bod zasloužili a šli jsme za ním. Chomutov vypadal dobře už v prvním vzájemném utkání. Nepřikládám velkou váhu tomu, že teď mají tak málo bodů. Hrají bojovný hokej jako všichni ostatní, kdyby nám dnes dali z přesilovky na 3:0, tak myslím, že bylo hotovo. Předtím to nebylo ono, byla to holomajzna. Ani lidi se neměli ničeho chytnout a nemohli pořádně fandit, protože jsme nic neměli."

- K vítězství jste pomohl i brankou v samostatném nájezdu, měl jste tuhle variantu střely promyšlenou dopředu?
"Já takhle jezdívám, určitě nebudu nic vymýšlet. Vždycky střílím, i na tréninku, a buď to trefím, nebo to jde vedle nebo do betonů. Kdo mě zná, tak ví, že nejsem hračička. Třeba Tonda Honejsek je jiný, dnes dal zase gól svým blafákem. Bylo vidět, že jejich brankář ho nezná a nikdo mu ani nenapověděl. Ale Tony to dělá fantasticky, z této kličky může zakončit bekhendem, může se vrátit zpátky."

- Jste rádi, že se vám konečně vyprazdňuje marodka?
"Dnes už hrál Fryška (poznámka Štěpán Fryšara) a včera začal trénovat Hermoš (poznámka Jakub Herman). Jen nevím, jestli se dá do kupy do pauzy, přece jen skoro měsíc stál. Jenom dobře, že už ubylo zraněných a nemocných hráčů, v týmu je větší konkurence, může se to točit a máme z čeho brát."

Útočník PSG Berani Zlín Jiří Ondráček při zápase s Chomutovem rozehrává u mantinelu akci, vpravo Jakub Sklenář. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT