Jaroslav Balaštík bude působit jako mentor týmu!

Nejlepší střelec v historii zlínského hokeje se vrací k týmu žlutomodrých beranů. Nyní v pozici mentora, který bude mít na starost individuální přístup k hráčům. Doplní tím tým tvořený okolo Antonína Stavjani, Martina Hamrlík a Richarda Hrazdiry.
Jak vznikla tato spolupráce, kdy ses k týmu připojil jako mentor? 
Asi před dvěma týdny mě oslovil Tonda Stavjaňa s nabídkou, jestli bych mu nepomáhal v pozici konzultanta nebo mentora A-týmu. Mně se ta nabídka od začátku líbila a víceméně jsem si jenom doma potřeboval ujasnit, jestli to projde a můžeme to časově skloubit. Jsem velmi rád, že taková nabídka přišla a já budu moct předat něco ze svých hráčských i životních zkušeností.

Budeš s hráči chodit i na led? 
Určitě ano. Možná to nebude na každém tréninku, ale budu na led chodit víceméně podle aktuální potřeby Tondy nebo podle mých pocitů, kdy bych potřebovala něco vidět zblízka na ledě a být v přímém dění tréninku.

Tvá práce se bude zaměřovat na tým jako celek nebo na jednotlivce? 
Samozřejmě se můžu účastnit taktických porad před zápasem, ale můj přístup bude hodně individuální k hráčům. Každý hráč je jiný a ne na každého platí obecné věci. Ty se můžou použít, ale každý na ně bude reagovat jinak. Takže můj přístup bude vyloženě individuální ke každému hráči.

Jaké je pro Tebe vrátit se ke zlínskému týmu po čtyřech letech, ačkoliv nyní v jiné pozici?
Je to pro mne výborná příležitost a skvělá zkušenost do mého života. Jsem rád, že zase uvidím kabinu i kluky zblízka a také uvidím pana Sedláka, se kterým jsem strávil mnoho let tady v kabině. Jsem za tu nabídku rád. 

Jaké bude koučovat své bývalé spoluhráče?
Je výhoda, že je znám, mohu tím lépe využít jejich schopnosti. Jak jsem říkal, můj úkol bude ke každému přistupovat individuálně a pomáhat jim. Tím, že každý hráč bude mít svoji nejlepší sezonu, bude se dařit celému týmu jako celku.