Jan Dufek si zahraje ve Švédsku. Byl nominován do národního týmu!

Útočník PSG Berani Zlín Jan Dufek obdržel dodatečně pozvánku na třetí akci české reprezentace v letošní sezoně. Trenér Miloš Říha ho zařadil do kádru na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu, turnaj série Euro Hockey Tour. Dvaadvacetiletý forvard a nejlepší střelec Beranů původně nebyl ani mezi náhradníky, ale pozornost reprezentačních trenérů si vysloužil velmi dobrými výkony a střeleckou formou během posledních týdnů v Tipsport extralize.
Jan Dufek zažije ve stockholmské hale Globen premiéru v národním týmu a odehraje první mezistátní zápasy. Do reprezentace nakoukl loni na jaře, kdy absolvoval tréninkový kemp v pražském Edenu na začátku přípravy na světový šampionát v Bratislavě. 

Odchovanec brněnského hokeje nakoukl do extraligy v sezoně 2016/2017 v dresu Litvínova. Poté nastupoval v první lize za týmy Mostu, Ústí nad Labem, Kadaně a Poruby. Letošní sezonu začal v Přerově. Dufek v extralize odehrál celkem 64 zápasy, ve kterých nasbíral 28 kanadských bodů za 13 gólů a 15 asistencí. Aktuálně je s 12 góly nejlepším střelcem Beranů v letošní sezoně.

Čeští reprezentanti i s Janem Dufkem se sejdou v pondělí 3. února odpoledne v Praze, kde absolvují úvodní trénink. Ve středu ráno odletí výprava do Stockholmu. Úvodní utkání Beijer Hockey Games hrají Češi ve čtvrtek 6. února od 19 hodin proti domácímu Švédsku, o víkendu je poté v hale Globen čekají duely proti Finsku (sobota ve 12:30) a Rusku (neděle ve 12:15 hodin).