Jan Dufek po skalpu Komety: Jdeme za výhrami, každý maká naplno

I potřetí v letošní sezoně dokázali porazit Kometu Brno. Hokejisté PSG Berani Zlín sice na ledě Brňanů dvakrát prohrávali, ale vždy se dokázali dotáhnout a nakonec zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. O vyrovnání na 1:1 se ve 36. minutě postaral útočník Jan Dufek, který si počínal úspěšně také v rozstřelu, kde překonal bývalého spoluhráče Marka Čiliaka, který ještě na začátku týdne hájil branku Zlína pod Ještědem. "V nájezdech ho známe. Věděl jsem, co udělám," pousmál se jednadvacetiletý forvard po vítězném utkání v brněnské aréně.
Honzo, další výhra nad Kometou, už je to váš oblíbený soupeř, co říkáte?
"To nevím úplně, každopádně dva body z Brna jsou zlaté, jsme za ně velmi rádi. Bojovali jsme, hráli jsme slušný hokej, to se nám vyplatilo. Sice ten gól na 2:1 pár minut před koncem byla pro nás rána, ale to je hokej, to se stává. Podařilo se nám vyrovnat a nakonec i vyhrát."

Osobně jste byl dvakrát sám proti Čiliakovi. Jednou ve hře, podruhé v samostatných nájezdech a v obou případech jste uspěl. Naplno jste využil znalost Marka, je to tak?
"Při gólu ve hře nebyl moc čas nad tím přemýšlet, improvizoval jsem. Chtěl jsem natlačit před branku a dát to na první tyčku, což se podařilo, i když se štěstím, puk celkem dost skákal. V nájezdech ano, tam jsem věděl, co budu dělat."

Stejně jako vy, jen z druhé strany, proměnil nájezd Antonín Honejsek. Bavili jste se o tom, jak na Čiliaka?
"Bavili, ale Marek je výborný gólman, šel do toho naplno a šlo mu to. Naštěstí nám tam dvě branky padly a stačilo to k nájezdům. Ano, tam ho známe, bylo to pro nás o to jednodušší. Tonda jel podobně jako já. Věděli jsme, že má Marek trochu díru mezi nohama a vyšlo nám to oběma."

Vítězný nájezd patřil obránci Davidu Noskovi, čekal jste to?
"Nepřekvapilo mě to, dává góly i na tréninku. Nájezdy na něm jezdíme hodně, často hrajeme o dřeváka atd."

Po minulém utkání kádr opět postihla zranění, ale stejně jste zase zvítězili...
"Jdeme za výhrami, každý zápas všichni makáme na plno. Plníme, co nám říká trenér a funguje to. Jasně, chybí nám zranění hráči, ale máme zkušený tým na to, aby každý zaskočil za dalšího."

Jan Dufek proměňuje samostatný nájezd proti Marku Čiliakovi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT