Jan Dluhoš v nominaci na Memoriál Ivana Hlinky!

Zlínský klub bude mít svého zástupce na srpnovém Memoriálu Ivana Hlinky. Čeští trenéři nominovali na prestižní turnaj reprezentací do 18 let celkem 23 hokejistů, mezi nimi také obránce Jana Dluhoše. Ve skupině náhradníků figuruje další zlínský hráč – útočník Vojtěch Dobiáš.
Jan Dluhoš v českém dresu (foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej).


Když zlínský zadák zjistil, že ho trenér David Bruk a jeho štáb vybrali do týmu, měl pochopitelně velkou radost. „Pokaždé, když to vyjde a můžu si v nominaci přečíst své jméno, je to krásný pocit. Je to taková odměna po náročné letní přípravě,“ říká spokojeně.

Talentovaný obránce si věřil. Byl přesvědčený o tom, že by se mezi „skupinu vyvolených“ mohl vejít, a podle toho taky přistupoval k tréninku. „Měli jsme dva přípravné kempy, kde jsem se snažil předvést maximum, takže jsem doufal, že se to povede. A vyšlo to.“

Dluhoše a jeho spoluhráče čeká na turnaji velmi těžký úkol. Loňský výběr celý Memoriál vyhrál, takže letošní reprezentace má laťku nastavenou opravdu vysoko. „Budeme obhajovat titul, což je obtížné, ale nemůžeme jít do turnaje s tím, že se toho budeme bát,“ říká odhodlaně 17letý zadák. „Soupeři jsou hodně kvalitní. Určitě to budou vyrovnané zápasy, ale když předvedeme týmový výkon, mohli bychom být úspěšní.“

Český výběr se sejde v úterý 1. srpna, samotný turnaj pak začíná o necelý týden později, v pondělí 7. srpna. Národní tým se na úvod střetne se Švýcarskem, dalšími soupeři v „břeclavské“ skupině A mu budou Švédsko a Spojené státy.

„Své soupeře známe, se všemi jsme už hráli. Naposledy nás prověřili Švýcaři,“ připomíná Dluhoš dvě přípravná utkání zkraje tohoto týdne, v nichž Češi Švýcary vyzvali. Zatímco první zápas mladí hokejisté prohráli 1:2, druhý zvládli lépe a zvítězili 4:3. „Se Spojenými státy a Švédskem jsme se potkali minulou sezónu, takže víme, proti komu nastoupíme,“ dodává Dluhoš.

Do nominace se dostal také zlínský odchovanec Zdeněk Sedlák. Dnes 17letý útočník hrával až do sezony 2014/15 v mládežnických týmech Zlína, poté se rozhodl pro zahraničí a přešel do finského Kärpät Oulu. Během dvou let se ve Skandinávii dobře uchytil a v loňském ročníku nasbíral za tamní dorost 41 bodů (19 + 22) v 31 zápasech.

Zavedený a prestižní mezinárodní turnaj této věkové kategorie se již tradičně koná zčásti v Česku a zčásti na Slovensku. Česká část turnaje se hrává nepřetržitě od roku 2009 v Břeclavi. Slovenskou část tradičně pořádaly Piešťany, od roku 2015 se zápasy přesunuly do Bratislavy. Příští rok by však mělo dojít k ještě zásadnější změně, podle dohody z loňska má v nejbližších sudých letech (2018 a 2020) turnaj hostit Kanada.

Zlínský hokej je podepsaný také pod největším úspěchem reprezentace na tomto turnaji. Klub měl svého zástupce, útočníka Filipa Chytila, na loňském, veleúspěšném ročníku. Čeští mladíci tenkrát Memoriál vůbec poprvé v historii vyhráli. Zlínský Chytil se na triumfu podílel třemi góly a jednou asistencí, což ho řadilo na čtvrté místo v týmové produktivitě.
×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Mountfield HK
×
Dnes v 15:30 | Dor.
PSG Berani Zlín
VHK Vsetín