Dluhoš, Václavek a Luža v reprezentačních nominacích

České mládežnické soutěže mají v těchto dnech přestávku. Všechny kategorie s výjimkou reprezentace do 20 let odehrají tento týden doma i ve světě mezinárodní turnaje, na nichž změří síly s předními hokejovými zeměmi. V nominacích a v seznamech náhradníků má své zastoupení také zlínský klub.

Reprezentace do 19 let

Českou „devatenáctku“ čeká od středy do neděle Turnaj pěti zemí v Hradci Králové. Domácí hokejisté se střetnou se Švýcarskem, Finskem, Švédskem a Německem. Do týmu trenéři pozvali vedle dalších i Jana Václavka. Nadějný útočník prošel zlínskými mládežnickými výběry, loni na podzim si vyzkoušel seniorský hokej v dresu Přerova a v prosinci pak přešel do prvoligových Litoměřic, které úzce spolupracují s hokejovým svazem a věnují se na práci s mladými talenty z celé republiky. Letos v lednu navíc nastoupil do jednoho extraligového utkání za zlínský A-tým, stalo se tak ve 43. kole proti Kometě Brno.

Reprezentace do 18 let

Národní výběr do 18 let vyrazil do Plymouthu ve Spojených státech na Turnaj pěti zemí. Češi za oceánem postupně vyzvou Finy, domácí Američany, Rusy a Švédy. Mezi nominovanými figuruje zlínský obránce a zkušený reprezentant Jan Dluhoš (na snímku), který loni v srpnu vybojoval s „osmnáctkou“ stříbro na Memoriálu Ivana Hlinky. Dluhoš v této sezoně pravidelně nastupuje za zlínskou juniorku.

Reprezentace do 17 let

„Sedmnáctka“ se vydala do Finska na Turnaj pěti zemí, jehož zápasy sehraje ve městech Järvenpää a Mätsälä. Zlín má svého zástupce mezi náhradníky, je jím šestnáctiletý obránce Jiří Suhrada.

Reprezentace do 16 let

Nejmladší reprezentační kategorie má před sebou Turnaj čtyř zemí v Přerově, na němž se utká s Finskem, Švédskem a Ruskem. Na seznamu náhradníků byli původně dva zlínští hráči – patnáctiletý obránce Tadeáš Talafa a stejně starý útočník Dominik Luža, který si ale po dodatečné nominaci v národním týmu zahraje.