Hráli jsme aktivně, nutili jsme soupeře k chybám, řekl Jan Dufek

Výkon z pondělí hodili za hlavu, ve druhém zápase předkola play off byli hokejisté PSG Berani Zlín Bruslařům z Mladé Boleslavi rovnoceným soupeřem. A to hlavní; dokázali zvítězit a srovnat stav série na 1:1. O rozhodující branku zápasu se postaral svým prvním extraligovým gólem Jan Dufek. V samém závěru pak při power play soupeře Berani pečetili triumf brankou na 2:0.
Pondělí - střely na branku 42:19. Úterý - střely na branku 21:21. Naprosto odlišný obraz hry, Berani díky brzkému gólu ze čtvrté minuty Jana Dufka hráli klidněji a soupeře drželi zkrátka. Tlak Boleslavi eliminovali, tutové šance Bruslařům nedovolili téměř žádné.

"Hráli jsme perfektně. Dost jsme se snažili napadat, dělalo jim to problémy. Díky tomu jsme je skoro k ničemu nepustili. Dlouho to bylo 1:0, to jsou nervy. Hráli jsme venku, náš hokej a dovedl nás k výhře. Káša to zavřel, nedostali jsme žádný gól, super. Vyrovnaný stav po venkovních zápasech je uspokojivý. Jedeme domů, kde to snad bude pro nás doufám lehčí. Fanoušci nás poženou dopředu," řekl útočník Jan Dufek.

Ten viděl oproti prvnímu duelu hlavně rozdíl v hlavách. "Byli jsme trošku zastrašení, nehráli jsme vůbec svůj hokej. Pořád jsme naněco čekali, nechali jsme Bolku hrát. To s takovým týmem nejde. Teď už to byl přesný opak, nutili jsme je k chybám, hráli jsme aktivně," těšilo dvaadvacetiletého útočníka.

Pro něj to byl speciální zápas. Po příchodu z Poruby ve svém osmém duelu za Berany vstřelil první extraligový gól. V play off a rovnou rozhodující. "Je to super, prostě super," hledal marně slova v návalu radosti. Důvěru trenérů má, teď je to jen na něm. "Hraji vlastně všechno, přesilovky, oslabení. Asi se mi to daří, jinak bych tam nebyl," usmál se Dufek.

Série předkola play off mezi Berany a Bruslaři pokračuje v rychlém sledu, pouze den volna a poté se hraje dvakrát ve Zlíně. Který z vyrovnaných týmů vybojuje ve třetí bitvě postupový mečbol?

Útočník PSG Berani Zlín Jan Dufek. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT