Honejsek po výhře v Litvínově: Týmy kolem nás potřebujeme porážet

Skvělou fazónu získal v posledních týdnech útočník Aukro Berani Zlín Antonín Honejsek. Odchovanec prostějovského hokeje vstřelil v letošní sezoně již devět gólů, přičemž skóroval pětkrát z posledních šesti zápasů. V Litvínově se postaral v 8. minutě o vedoucí branku hostů a zaznamenal i přihrávku na třetí gól Beranů. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem na straně Zlína. Na extraligový gól čekal téměř rok, střeleckou smůlu prolomil na začátku letošní sezony koncem záři, když v Olomouci vstřelil v prodloužení vítězný gól. Společně s Robertsem Bukartsem zápolí o pozici nejproduktivnějšího hráče v týmu.

Zlín jel pod Krušné hory k důležitému zápasu s Litvínovem s vědomím urvat na ledě Vervy bodový zisk. Skvělou defenzivou a výborným výkonem brankáře Libora Kašíka se to podařilo.  „Věděli jsme, že nás čekají před reprezentační pauzou tři důležité zápasy s týmy, které jsou v tabulce kolem nás. Potřebujeme alespoň dvakrát vyhrát. V Litvínově se nám to podařilo, lépe se nám bruslilo a byli jsme rychlejší na puku. Máme čtyři body a potřebujeme ještě vyhrát doma s Olomoucí,“ pověděl Antonín Honejsek, střelec osmdesáti extraligových branek.

Zlínští hokejisté v závěru polevili v koncentraci a zbytečnými fauly nabídli soupeři hned dvě dvojnásobné přesilovky. „To se nesmí stávat. Možná to bylo nezkušeností týmu, že jsme polevili. Nemůžeme za stavu 3:0 hrát polovinu závěrečné třetiny pořád v oslabení. Na druhou stranu je potřeba klukům poděkovat, zblokovali hodně nebezpečných střel sopupeře a je jejich zásluha, že nám hra v oslabení tak jde,“ uvedl pětadvacetiletý útočník. Svobodova družina je druhým nejlepším týmem při hře v oslabení s úspěšností 96%!

Skvělý výkon předvedl na litvínovském ledě fantóm na zlínském brankovišti Libor Kašík, který pochytal jednatřicet střel Severočechů. „Přál jsem mu reprezentační pozvánku na turnaj Karjaly, ale má o to větší motivaci k další poctivé práci. Máme výborného brankáře a Káša je hlavním tahounem mužstva. Patří mu velký dík,“ uzavřel Antonín Honejsek.

FOTO: hcverva.cz