Honejsek po skvělém návratu: Mám velkou radost, miluju tuhle hru

To byl návrat! Útočník PSG Berani Zlín Antonín Honejsek vykurýroval zranění a naskočil do sestavy poprvé v sezoně. Jeho první útočná formace řídila demolici Pardubic a podepsala se pod pět vstřelených branek. "Mám velkou radost. Miluju tuhle hru a těšil jsem se, až zase budu hrát," řekl po utkání Honejsek.

- Zápas vám dnes vyšel naprosto skvěle, že?
"Parádně jsme zvládli první třetinu, což byl klíč k celému utkání. Musíme ovšem zůstat pokorní a nachystat se na další kolo v Chomutově. Nemůžeme čekat, že budeme každého porážet 5:1 nebo 6:1. Chomutov má kvalitní a nepříjemný tým, bude to těžký zápas. Hlavně s těmito soupeři musíme bodovat. Nejsou v komfortní situaci, doplnili kádr a myslím, že se zvednou."

- Vyhráli jste doma po třech porážkách v řadě, máte o to větší radost?
"Jo, věděli jsme o tom. I proto jsme dnes chtěli o to víc zabrat. Mám radost, že to šlo naší lajně, hráli jsme spolu s Hermošem už v létě, a i když se smolně zranil Zdeňa Okál, tak Šlahy ho výborně zastupuje. S Kubou Hermanem jsem kdysi hrával v kanadské juniorce, známe se ještě z mládeže a byl jsem rád, když podepsal ve Zlíně. Těšil jsem se, že budeme hrát spolu. Určitě má na víc než čtvrtou lajnu. kterou hrával v Olomouci.

- Jak jste na tom zdravotně? Už je to stoprocentní? Na ledě nebylo pozmat, že byste měl větší problémy...
"Moje zranění se táhlo dlouho, vůbec jsem v první chvíli nepočítal s tím, že to bude tak dlouho. Ale tuhle hru miluju, strašně jsem se těšil a dělal jsem, co můžu. Těžko říct, jak to bude dál, byl to pořád první zápas. Ve třetí třetině už jsem dostával trochu křeče do nohy. Pauza byla znát, naštěstí mi nahrával výsledek zápasu."

- Zaznamenal jste dva góly a dvě asistence, takže asi maximální spokojenost, souhlasíte?
"Říkal jsem si, že by bylo krásné dát gól hned v prvním utkání. Jsem ale rád za každou branku. Celkově mě hlavně těší, že se jako celé mužstvo zvedáme. Systém hry hrajeme poslední dva zápasy dobře, je třeba v tom pokračovat."

Útočník PSG Berani Zlín Antonín Honejsek brání při rozehrávce pardubického Rostislava Marosze. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT