Honejsek po divokém zápase: První třetinu jsme chtěli hrát na 0:0

Chtěli hrát první třetinu na bezbrankový stav, místo toho ji vyhráli 4:3. Hokejisté PSG Berani Zlín mají za sebou divoký duel na ledě Mladé Boleslavi, kde však gólová přestřelka vyzněla příznivěji pro ně. Zlínští vyhráli 6:3, na polovině branek Beranů se podílel asistencemi útočník Antonín Honejsek. "Říkali jsme si před zápasem, ať jdeme dobře bránit, nejlíp odstartovat třetinou 0:0," smál se po triumfu osmadvacetiletý útočník.
- Tondo, vyhrát v Mladé Boleslavi na šest branek, co na to říct?
"Bolka hrála trochu jako my doma s Hradcem Králové. Bylo to od ní takové unavené, nebyla tak bojovná, jako vždy. Dali jsme tři rychlé šťastné góly, které je asi položily. Pak už to bylo vyrovnané."

- Pamatujete třetinu se sedmi vstřelenými brankami?
"Říkali jsme si před zápasem, ať jdeme dobře bránit, nejlíp odstartovat třetinou 0:0, s tím jsme totiž odsud vždy něco odvezli. No a bylo to 4:3. Takový nadplán, který jsme si nepředstavovali, ale jak se říká, kdo nevystřelí, nedá gól. Dali jsme asi dva takové šťastné, ale na to se historie neptá."

- Do statistik jste si zapsal tři asistence...
"Jak jsem mluvil o těch šťastných gólech, tak zrovna k těm jsem se nachomýtl. Vždycky jsem to někomu poslal a dal gól. Nebylo to, že bych projel celé hřiště a někomu to připravil. Zlepšili jsme hlavně přesilovky, ve druhé třetině náš gól visel ve vzduchu, ale naštěstí jsme ho nepotřebovali, protože jsme si to ve třetí třetině pohlídali."

Vyhráli jste po dvou předchozích porážkách. Vítězný zápas před reprezentační  pauzou byl důležitý i pro pohodu, že?
"Vždycky, když se vyhraje před repre přestávkou, tak je to super. Deset dní čekáš na další zápas a myslíš na ten poslední prohraný. A podstatné jsou body i vzhledem k tomu, co se v tomto kole událo v extralize za výsledky. Všichni kolem nás vyhráli, je to velmi důležité vítězství."