Hokejové kluby Zlínského kraje podepíšou memorandum o spolupráci

Sportovní rivalita nevylučuje spolupráci. Hokejové kluby Zlínského kraje chtějí systematicky spolupracovat, aby zefektivnily výchovu mladých hokejistů v regionu. V neděli 15. prosince podepíšou během turnaje devátých tříd Sev.en Hockey Cup memorandum o spolupráci, a to i za účasti primátora města Zlína Jiřího Korce a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.
Jedním ze společných projektů klubů by mělo být vybudování Krajského centra výchovy mládeže. „Chceme udržet talentované hráče ve Zlínském kraji, a to v ideálním případě až do dospělého věku. Pokud se nám podaří vychovat vzdělaného a slušného člověka s vazbou na region, pomůže to nejen sportovním klubům, ale celému Zlínskému kraji,“ vysvětluje manažer mládeže HC Berani Zlín Tomáš Valášek.

Ze spolupráce všech devíti klubů v regionu by měli těžit především mladí hokejisté – společná práce si klade za cíl zkvalitnit podmínky pro jejich výchovu a sportovní rozvoj. 

K podpisu memoranda se sejdou zástupci klubů spolu s představiteli města a kraje v neděli 15. prosince na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, kde se bude ten den konat turnaj devátých tříd Sev.en Hockey Cup. Spolupráci písemně stvrdí ve 14:15 hodin, poté se přesunou na ledovou plochu ke společné fotografii. Ve 14:45 pak začíná zápas zlínských deváťáků proti Litvínovu.

Turnaj ve Zlíně bude třetím kolem poháru Sev.en Hockey Cup. Kromě domácího týmu se jej účastní ještě Litvínov, Pardubice a Kladno. Každý z klubů pořádá jeden celodenní turnaj, po skončení posledního turnaje v Kladně bude vyhlášen celkový vítěz. Pohár se koná pod záštitou energetické skupiny Sev.en Energy a je určen pro hokejisty ročníku 2005 a mladší. Zúčastněné kluby mohou doplnit své výběry o další talentované hráče z jiných týmů v regionu.

Program turnaje Sev.en Hockey Cup ve Zlíně
neděle 15. prosince 2019, ZS Luďka Čajky
9:00 HC Berani Zlín vs. HC Rytíři Kladno
10:45 slavnostní zahájení turnaje
11:00 otevření VIP prostor
11:00 HC Dynamo Pardubice vs. HC Litvínov
13:00 HC Rytíři Kladno vs. HC Dynamo Pardubice
14:00 VIP prostory ZS: setkání zástupců klubů Zlínského kraje s představiteli
kraje, města a novinářů
14:15 VIP prostory ZS: podpis memoranda o spolupráci všech klubů
 Zlínského kraje za účasti primátora a hejtmana

14:30 společná fotografie na ledě ZSLČ
14:45 HC Berani Zlín vs. HC Litvínov
16:45 HC Litvínov vs. HC Rytíři Kladno
18:30 HC Berani Zlín vs. HC Dynamo Pardubice
19:45 slavnostní ukončení turnaje (ihned po skončení posledního zápasu)

Kluby, které podepíšou memorandum o spolupráci
PSG Berani Zlín
VHK Robe Vsetín
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Spartak Uherský Brod
HC Uherské Hradiště
HOKEJ Uherský Ostroh
HK Kroměříž
HC Brumov-Bylnice
HC Rožnov pod Radhoštěm


×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera