Hokejisté se opět představí na festivalu sportu pro děti a mládež SPORŤÁČEK

Aktualizace 26.5. Na festivalu sportu pro děti a mládež se představí i hokejový extraligový klub PSG Zlín. Festival s názvem Sporťáček zavítá do Baťova města již potřetí v rámci oblíbeného Filmového festivalu pro děti a mládež. Letos se uskuteční v sobotu 27. května 2017 od 10 do 18 hodin na Stadionu mládeže ve Zlíně. Akce se koná pod záštitou MUDr. Miroslava Adámka, primátora města Zlína. Pořadatelé akce představí v nové podobě festivalu i svět Wannado. S oblíbenými postavičkami se setkáte přímo na akci, kde vás čeká rovněž Wannado bistro, kde se dobře a zdravě najíte. Ve Zlíně se představí přes 40 sportovních klubů a sportů. Ve 13 hodin se uskuteční autogramiáda českého reprezentanta Petra Holíka.

Festival Sporťáček je projekt, který velmi významným způsobem pomáhá rozvoji sportu v České republice, letos zavítá do sedmi krajských měst. Vše startuje v sobotu 27. května od 10 hodin na atletickém Stadionu mládeže ve Zlíně na Hradské ulici, děti ze základních a mateřských škol budou mít první možnost seznámit se s desítkami různých sportů na jednom místě, včetně ledního hokeje v podání stánku hokejového klubu PSG Zlín a Českého svazu ledního hokeje.

Festival si klade za cíl přivést děti ke sportu a pomoci sportovním klubům s jejich náborovou strategií. Děti mají jedinečnou možnost se během krátké chvíle podívat a především si i vyzkoušet sport, který se jim nejvíce líbí a který by chtěly dělat. "Návštěvníci akce si budou moci vyzkoušet na hokejovém stanovišti přesnost střelby na branku a tvrdost střely. Hokejky a puky budou pro návštěvníky připraveny. Soutěží se o věcné a upomínkové předměty. Všechny zájemce z řad dětí a mládeže zveme k účasti na našem stanovišti,“ řekl Tomáš Melzer, marketingový manažer PSG Zlín. Letošního Sporťáčku se zúčastní i extraligoví hokejisté Ondřej Veselý, Tomáš Žižka, Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Filip Chytil, David Šťastný, Jiří Ondráček, Tomáš Štůrala, Oldřich Horák a Michal Gago.

Na hlavním pódiu budou probíhat exhibiční vystoupení ve čtyřech blocích - 11:45, 13:15, 14:45 a 16:45 hodin. Vystoupí mimo jiné Sportovní klub P+K Zlín – aerobik, Vita Sana Club, MG Elite Zlín – moderní gymnastika, Dance Studio Starlight, klub taekwondo WTF Zlín, Dětské sportovní centrum Koťata a kocouři Zlín, MV Team Univerzity Tomáše Bati – aerobik, klub moderní gymnastiky Zlín, Capoeira Ginga Mundo Zlín, taneční klub Fortuna Zlín, orientální tance JANA, Sportcentrum Maty a další. Připravena je u hlavního pódia řada autogramiád s významnými sportovci, dále rozhovory moderátorů s hosty a soutěže o hodnotné ceny od partnerů.

Společný hokejový stánek na Sporťáčku je výsledkem dalšího prohloubení úzké spolupráce mezi hokejovým klubem PSG a hokejovým svazem. Ve Zlíně funguje na velmi dobré úrovni hokejová akademie a o výborné výchově mladých talentů svědčí dlouhodobě i počet vlastních odchovanců v extraligovém týmu mužů.

SOBOTA 27. KVĚTNA 2017 - ČASOVÝ PROGRAM

10.00 – 11.30 hodin: prezentace stánku ČSLH a HC PSG Zlín, možnost získat podpisy a společné foto HC PSG Zlín – TOMÁŠ ŽIŽKA, ONDŘEJ VESELÝ
11.30 – 13.00 hodin: soutěž v tvrdosti střely za přítomnosti hráčů HC PSG Zlín - JIŘÍ ONDRÁČEK, DAVID ŠŤASTNÝ (vyhodnocení soutěže proběhne ve 13:00 hod)
13.00 – 14.30 hodin: možnost získat podpisy a společné foto s hráči HC PSG Zlín – OLDŘICH HORÁK, TOMÁŠ ŠTŮRALA
14:30 – 16:00 hodin: soutěž v tvrdosti střely za přítomnosti hráčů HC PSG Zlín – ANTONÍN HONEJSEK, ZDENĚK OKÁL (vyhodnocení soutěže proběhne v 16:00 hod)
16:00 - 17:30 hodin: prezentace stánku ČSLH a HC PSG Zlín, možnost získat podpisy a společné foto HC PSG Zlín – FILIP CHYTIL, MICHAL GAGO
18:00 hodin: ukončení akce

PO CELOU DOBU AKCE SPORŤÁČEK 2017 JE MOŽNO VE STÁNKU HC PSG ZLÍN A ČSLH SOUTĚŽIT VE STŘELBĚ NA PŘESNOST – TREF Z PĚTI POKUSŮ KAŽDÝ ROH BRANKY A VYHRÁVÁŠ CENY DLE SVÉHO VÝBĚRU.

Mapa stánků

Festival sportu pro děti a mládež Sporťáček. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

Program Festivalu