Hokejisté rozdají podpisy na autogramiádě v rámci výstavy CZECH DRIVE

Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín proběhne opět v centru krajského města. Příznivci motorismu uvidí nablýskané automobily a motocykly na náměstí Míru před radnicí, v parku Svobody u zlínského zámku, část výstavy a doprovodného programu je umístěna do Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko. Partner zlínského hokeje společnost Samohýl Motor vystaví a předvede na náměstí před radnicí vozy značek Škoda a Volkswagen. V jeho expozici rozdají od 14 hodin podpisy i extraligoví hokejisté týmu PSG Berani Zlín Zdeněk Okál, Jakub Šlahař a Dalibor Řezníček.
„Výstava CZECH DRIVE byla při svém druhém pokračování velmi úspěšná. Předvedli jsme fanouškům předválečné závodničky, dále auta z historie sedmdesátých let a rovněž současná soutěžní auta. Zájem veřejnosti předčil naše očekávání, neboť příznivci motorismu přijali tuto výstavu za svou. Velký ohlas měly u široké veřejnosti praktické ukázky záchranných složek, které se opět chystají na náměstí před radnicí. Rozlehlý park kolem zámku opět obsadí nablýskané automobily i motocykly, chystáme jak historické veterány, tak závodní vozy z rally, okruhů atd. V parku bude probíhat rovněž bohatý zábavný a kulturní program obsahující autogramiády, rozhovory s jezdci či hudební vystoupení,“ pověděl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE.

Návštěvníci výstavy uvidí od 10 do 17 hodin na náměstí Míru především ukázky záchranných složek. Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost.

Partner zlínského hokeje společnost Samohýl Motor vystaví a předvede na náměstí vozy značek Škoda a Volkswagen. Návštěvníci výstavy si vyzkouší typy Superb, Karoq, Kodiak a dále Touareg, Tiguan, Touran, Sportsvan a Caddy v rámci testovacích jízd. Bude zde vystaven soutěžní speciál Škoda Fabia R5 nového týmu Samohýl Škoda Team, v jehož barvách jedou český šampionát v rally posádky Miroslav Jakeš - Petr Machů a Martin Březík – Marek Omelka. Chybět nebude ani autokrosový speciál Martina Samohýla nebo exhibice RC Team Škoda Samohýl Motor. Proběhne zde autogramiáda jezdců, v expozici rozdají od 14 hodin podpisy i extraligoví hokejisté týmu PSG Berani Zlín Zdeněk Okál, Jakub Šlahař a Dalibor Řezníček.Centrum výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE opět v parku Svobody. Plocha kolem zlínského zámku v parku Svobody čítá přes sto výstavních ploch. K tahákům jednodenní výstavy budou patřit nablýskané rallyové speciály kategorie R5, návštěvníci se pokochají pohledem na vozy Škoda Fabia R5 Romana Odložilíka a Jana Jelínka, Hyundai i20 R5 jezdce Martina Vlčka, Fiat 124 Abarth RGT (Martin Rada), Subaru Impreza WRC (Silvestr Mikuláštík), Mitsubishi Lancer EVO IX (Jan Jelínek), Citroën DS3 R3T MAX (Egon Smékal), Renault Clio R3 a další. Vystaveny zde budou dále závodní historické speciály jako například Škoda 130 RS legendárního jezdce Pavla Valouška, Fiat 131 Abarth Karla Jirátka, Mercedes Benz 500 SLC Rallye Aleše Máčaly. Chybět nebude ani vůz Ford Escort Cosworth italského jezdce Miki Biasona, vůz Toyota Celica ST185 ze sbírky Vlastimila Neumanna nebo soutěžní legendární speciál Audi Quattro A2 Sport Ladislava Vyorala a Audi Quattro S1 Jiřího Ulipa.

Pořadatelům se podařilo zajistit i řadu skvostů. V první řadě se jedná o parádní stroj se jménem HN R200 z dílny Hoffmann&Novague, auto postavené na základech supersportu Audi R8. Ve Zlíně bude vystaven jeden ze tří vyrobených kusů na zakázku. Tvůrci vozu Petr Novague a Marek Hoffmann postavili novodobé „erko“ připomínají legendární škodovku. Vystaven bude rovněž filmový vůz Škoda Felicia z roku 1961, který se objevil ve slavné komedii režiséra Václava Vorlíčka s názvem Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Návštěvníci výstavy uvidí i závodní okruhový vůz Hyundai i30 N TCR ze stáje K2 Engines nebo vůz Nissan Skyline R33 GTS mistra České republiky v driftu Michala Vychodila. Chybět nebude ani mini elektroauto Velo-Trio V3.

Návštěvníci výstavy uvidí řadu nablýskaných miláčků, vedle nových současných vozidel i veteránské a historické skvosty prostřednictvím Zlínského Veterán Car Clubu nebo společnosti Samohýl Motor, která se podílí pod vedením Ladislava Samohýla na organizaci Grand Prix Bugatti v rámci srpnové barumky. Podstatnou část expozice budou tvořit motocykly, a to jak současné tak i historické. Podařilo se zajistit plochodrážní motorky mistrů levých zatáček, dále silniční i motokrosové motocykly. Fandové si prohlédnou i minibike. Další informace naleznete na www.czechdrive.com