Hokejisté Zlínského kraje skončili na Olympiádě dětí a mládeže šestí

Jako tým odehrál výběr Zlínského kraje dobrý turnaj a také v individuálních statistikách byli hráči vidět. Snad jen konečný výsledek trochu mrzí – krajská reprezentace věřila, že by mohla zasáhnout do bojů o medaile. Na první dvě postupová místa ve skupině však hokejisté nedosáhli a nakonec prohráli i zápas o konečné páté místo na turnaji.

Hned na úvod turnaje narazil Zlínský kraj na Vysočinu – silného protivníka a posledního olympijského vítěze. A prohrál 3:6. „V prvním utkání jsme trochu nezvládli tíhu okamžiku. Za stavu 3:1 v náš prospěch mužstvo po dvou obdržených brankách znervóznělo a zápas jsme nakonec nezvládli. Tato prohra nás ale nakopla k velmi dobrým výkonům a výsledkům v dalším pokračování turnaje,“ přemýšlí zpětně trenér Radek Pšurný nad vstupem do turnaje.

Úvodní nezdar hokejisté napravili dvěma vysokými výhrami nad Jihomoravským (5:1) a Plzeňským krajem (7:0). Nešťastný čtvrtý zápas ve skupině proti Jihočeskému kraji (3:4) však rozhodl o tom, že boje o medaile se Zlínského kraje týkat nebudou.

„Jihočeský kraj paradoxně vyhrál jeden zápas za celý turnaj, a to s námi. Přitom utkání bylo jednoznačně v naší moci a pouze množství neproměněných stoprocentních šancí nás stálo nejlepší umístění na olympiádě za poslední roky,“ mrzí trenéra Pšurného. „V tomto ohledu se sport ukázal jako velmi nekompromisní a neúprosný. Ne vždy vyhraje lepší tým na ledě. Tento výsledek nás nakonec odsunul na třetí místo ve skupině.“

Zlínskému kraji už poté nepomohly ani dvě výhry nad Olomouckým (7:2) a Libereckým krajem. Dvě porážky se ukázaly jako příliš velká ztráta. Poslední zápas dvou třetích týmů o konečné páté místo na turnaji pak zvládl lépe Ústecký kraj, kterému reprezentace z východu Moravy podlehla 1:5.

Výbornými individuálními výkony se blýskli především útočníci Adam Jecho a Lukáš Heš, kteří na klubové úrovni oblékají dres Zlína. První jmenovaný nasbíral v sedmi zápasech 17 bodů (6 + 11) a stal se nejproduktivnějším hráčem turnaje i nejlepším nahrávačem, druhý se zase s 8 góly dělí o první místo mezi všemi střelci.

„Na olympiádu jsme odjížděli s mírným optimismem. Kvalita našeho výběru se v praxi projevila výbornými a kvalitními výkony v zápasech. Hráči byli pokorní a svědomití. Na každé jednotlivé utkání jsme se velmi poctivě připravovali. Proto je celkové šesté místo pro nás trochu zklamáním,“ uzavírá Pšurný hodnocení turnaje.

Přehled výsledků Zlínského kraje

Skupina B (Cheb):
Kraj Vysočina – Zlínský kraj 6:3 (2:3, 1:0, 3:0)
Zlínský kraj – Jihomoravský kraj 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Plzeňský kraj – Zlínský kraj 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Jihočeský kraj – Zlínský kraj 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Olomoucký kraj – Zlínský kraj 2:7 (1:1, 0:6, 1:0)
Liberecký kraj – Zlínský kraj 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Zápas o 5. místo (Cheb):
Ústecký kraj – Zlínský kraj 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Konečné pořadí turnaje

1. Moravskoslezský kraj
2. Královehradecký kraj
3. Olomoucký kraj
4. Kraj Vysočina
5. Ústecký kraj
6. Zlínský kraj
7. Hlavní město Praha
8. Jihomoravský kraj
9. Středočeský kraj
10. Liberecký kraj
11. Pardubický kraj
12. Jihočeský kraj
13. Plzeňský kraj
14. Karlovarský kraj