Hokejisté Zlína zúžili kádr, na střídavý start do první ligy odchází Fořt, Sedláček, Korím a další

Z širšího hráčského kádru hokejistů PSG Zlín v přípravě na nový extraligový ročník byla uvolněna šestice hokejistů na střídavý start do týmů první ligy. Do Havířova odchází obránci Karol Korím, Michal Stuchlík, útočník Pavel Sedláček, dres Přerova obléknou útočníci Michal Popelka, Lubomír Kovařík a do Šumperku jde forvard Tomáš Fořt. „Všichni jdou do první ligy na střídavý start, nicméně v případě potřeby je můžeme kdykoliv využít. Ještě během týdne uvolníme dva až tři útočníky. Předpokládáme, že koncem srpna budeme mít uzavřený kádr pro extraligu. Chceme mít pro extraligu k dispozici osm obránců, čtyři útoky a ještě jednoho až dva útočníky,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Trenérský tandem Rostislav Vlach, Juraj Jurík měl po vítězném turnaji Rona Cup v Trenčíně těžké rozhodování. Poprvé sáhl do čtyřiatřicetičlenného hráčského kádru a uvolnil šestici hráčů pro nadcházející sezonu do prvoligových týmů. „Bylo to těžké rozhodování, neboť kluci jsou výkonnostně na stejné úrovni a jsou mezi nimi pouze nepatrné rozdíly. Například Pavel Sedláček odehrál velkou část loňské sezony, Michal Popelka se jevil v přípravě velmi dobře. Letos je především v útoku značná konkurence. Věříme, že bereme správné hráče do sezony. Je možné, že během sezony se hráči z prvoligových týmů vrátí do extraligy. Uvidíme, jak to bude s výkonností stávajících hráčů, mohou přijít zranění atd. Letos však máme větší možnosti a širší výběr především v útoku. Loni jsme měli v záloze jen jednoho, dva hráče,“ upřesnil zlínský trenér.

Ve Zlíně nyní zůstává v přípravě na extraligu 28 hráčů, tři gólmani, osm obránců a sedmnáct útočníků. „Během týdne ještě uvolníme dva, tři útočníky. Vedle osmičky obránců chceme mít pro extraligu čtyři kompletní útoky a maximálně jednoho až dva útočníky do zálohy. Co se týká gólmanů, trojka Petr Zavadil bude trénovat ve Zlíně do konce srpna, poté bude působit v druholigovém Hodoníně. Jako třetí gólman bude s námi chodit od září na led junior Ondřej Haloda,“ řekl Rostislav Vlach.

Mladí hráči v dosavadní přípravě příjemně překvapili. „Tomáš Fořt se posunul opět výše, v přípravě dával góly, na jeho výkoně je vidět progrese. U těchto hráčů chceme, aby pravidelně hráli, než aby seděli na extraligové střídačce. První liga je velmi dobrá soutěž. I v první lize si kluby vybírají hráče, o naše mladé kluky je zájem, výkonnost mají velmi dobrou.  Výkonnost mladíků se oproti loňsku zvedla a je znatelný posun ve formě. V blízké budoucnosti mohou hrát extraligu a postupem času nahradit hráče, kteří skončí nebo odejdou jinam,“ uzavřel zlínský hokejový stratég.