Gólman Marek Čiliak si o změnu řekl sám: Potřebuji chytat

Ve středu ještě absolvoval na delší čas poslední trénink v brněnské Kometě, o čtyřiadvacet hodin později již oblékl tréninkový dres s logem Berana na prsou. Zkušený brankář Marek Čiliak přichází na tříměsíční hostování do týmu PSG Berani Zlín. „Mám čistou hlavu a potřebuji chytat. Beru to tak, že mně začíná sezona. Přišel jsem do Zlína s tím, že mu pomůžu,“ pověděl devětadvacetiletý gólman po úvodním tréninku na zlínském ledě.
Čiliak byl jedním z hlavních strůjců posledních dvou mistrovských sezon Komety. Před loňským ročníkem odešel do Slovanu Bratislava hrajícího KHL. Před lednovým přestupním termínem ze Slovanu zpátky do Komety, kde si prodloužil sezonu v play off. Letošní příprava mu příliš nevyšla a z brány ho vytlačil mladší Karel Vejmelka. Rodák ze Zvolena zahříval v šesti zápasech pouze lavičku. „Jeli jsme z utkání ve Varech a přemýšlel jsem, co bude dále. Dal jsem si vedle sebe pro a proti. Vyšlo mi z toho, že nejlepší bude jít někam na hostování. Potom jsem četl v novinách, že Klimeš má odejít do Zlína. Ráno jsme se potkali s majitelem klubu Liborem Zábranským a shodli jsme se, že můj přesun do Zlína bude nejlepší řešení pro všechny strany. Potřebuji chytat,“ řekl slovenský brankář. 

S novým týmem absolvoval během čtvrtečního dopoledne první trénink na Zimním stadionu Luďka Čajky. „Byl dobrý, těšil jsem se sem. Znám odsud spoustu kluků, hodně jsem toho zažil se Žížou, s Béďou Köhlerem, je tu Honejs a další. Chalani nemají svěšené hlavy, nálada je tady dobrá. Každý zápas je důležitý a musíme sbírat body. Potřebujeme vyhrát už v pátek s Pardubicemi,“ uvedl Čiliak, který chytal v bráně Slovenska na posledních dvou světových šampionátech.

Marek zatím bude do Zlína dojíždět na tréninky, ale ne každý den. „Před zápasem potřebuji klid a spát budu tady,“ upřesnil. A jak vnímá rivalitu mezi oběma moravskými kluby? „Ta je spíše mezi fanoušky, na ledě to tak není,“ uzavřela nová gólmanská akvizice Beranů. 

Zkušený brankář Marek Čiliak na úvodním tréninku ve Zlíně. FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK - DANIEK OSTRČILÍK