Gólman Jakub Sedláček trénuje ve Zlíně. Nervózní při čekání na nabídku nejsem, říká

Zlínský odchovanec Jakub Sedláček se po čtyřech sezonách v zahraničí vrátil do Zlína. Tedy alespoň na chvíli, momentálně trénuje s extraligovým klubem Aukro Berani Zlín a čeká na nabídku. Stát se ale rovněž může i to, že naskočí ve žlutomodrém dresu i do extraligového utkání.
Sedmadvacetiletý Jakub Sedláček odešel v roce 2013 do Lotyšska, kde chytal čtyři sezony v KHL za místní tým Dinamo Riga. Jeho mise v malebném městě však skončila, a tak je na čase najít novou. "Věděl jsem už od dubna, že v Rize pokračovat nebudu. Byla na stole nabídka ze Sparty, ale nedohodli jsme se na financích. Poté agent jednal i s jinými týmy, ale zatím nic nevyšlo. Teď ve Zlíně budu trénovat a čekám na nabídku," říká Sedláček. A jestli ho nejisté angažmá stresuje? "Nervózní jsem byl, když jsem odcházel ze Zlína, nyní už to člověk bere jinak," vysvětlil. Není vůbec nereálné, že by se ukázal v pár zápasech u v dresu Beranů. "Nic nevylučujeme," pověděl Jiří Šolc, sportovní ředitel Aukro Berani Zlín.

Ve Zlíně začal trénovat obránce Ralfs Freibergs z Dinama Riga. "Ralfs je takový, jak ho vidí trenér. Hrál v zámoří, takže se umí porvat, ale nemá dané, že je defenzivní či ofenzivní obránce," mluví o svém bývalém, částečně i současném spoluhráči Sedláček.

Zlínský odchovanec byl v Dinamu podle svých slov spokojený, i když vždy může být něco lepší. "Riga je taková malá Praha, krásné město, dobří lidé. Fandí týmu, i když se nedaří, stále chodí například pět tisíc diváků. Navíc mám odtamtud už tři roky přítelkyni, za rok se budeme brát, takže přece jsem si něco přivezl. Teď je se mnou tady v Česku a chodí s Bukym společně na češtinu," usmívá se gólman s číslem 36. 

"No a k chytání... První rok jsem měl před sebou zkušeného brankáře, druhou sezonu jsem chytal více. Třetí rok jsme se točili a do čtvrtého jsem už šel jako jednička. Příprava byla dobrá, prohráli jsme snad jenom jednou, akorát  jsme z prvních deseti zápasů uhráli asi šest bodů a zase jsme se začali točit," pověděl novinářům Jakub Sedláček. "Celkově ten začátek sezony byl divný. Na poslední chvíli odmítl klubu trenér, navíc se čekalo na budget. Prohráli jsme ze začátku pět zápasu o gól, pak už se to vezlo," dodal.

Brankář Jakub Sedláček při zahájení přípravy na ledě hokejistů Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT