Gólman Jakub Sedláček: Je před námi pořád dlouhá cesta

Výborným výkonem a 37 úspěšnými zásahy vygumoval všechny střelce Olomouce. Brankář PSG Berani Zlín Jakub Sedláček byl základním stavebním kamenem triumfu 4:0, díky čemuž zlínský tým vyhrál doma potřetí v řadě. "Za tři body jsem moc rád, ale pokud chceme do play off, je před námi pořád ještě dlouhá cesta. Důležité je, že se herně zvedáme," pochvaloval si Sedláček.
- Jak si dnešní výhry ceníte? Soupeř vás zejména v první pasáži hry hodně prověřil, že?
"Olomouc byla nebezpečná celý zápas, nejen v první třetině. Ale byli jsme na ně dobře připravení a věděli, jak máme hrát. Jsem rád, že jsme to zvládli."

- Vychytal jste první nulu v letošním ročníku, myslel jste na ni hodně?
"Každý brankář to tak má, že o tom ví. Olomouc ovšem kousala do posledních sekund, museli jsme hrát naplno. Nula je sice krásná, ale důležité je vítězství a je jedno, jestli 4:0 nebo 4:2. Nehráli jsme přitom úplně ideálně do obrany, párkrát tam byl hráč soupeře volný. Musíme se toho vyvarovat, dnes jsme sice vybojovali tři body, ale nemusí to tak být vždycky."
 
- Za poslední čtyři kola jste získali devět bodů, je vidět, že se tým zvedá?
"Mám stejný pocit. Ze začátku sezony bylo poznat, že přišli někteří noví hráči včetně mě. Každé mužstvo potřebuje nějaký čas, navíc máme docela mladý tým. Teď jsme zapnuli, nastartovalo nás utkání na Spartě. Škoda, že jsme nevyhráli i v Chomutově."

- Co říkáte na dvougólový zápas vašeho jmenovce Pavla Sedláčka?
"Jsem za něho moc rád. V minulosti to tady měl těžké a teď se mu začíná dařit. Každý zápas hraje parádně v defenzívě a dnes potvrdil svoji kvalitu. Doufám, že mu to vydrží."

Brankář PSG Berani Zlín Jakub Sedláček nepustil za svá záda ani jednu z 37 střel Olomouce a byl ústřední postavou vítězného týmu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT