Freibergs podepsal ve Zlíně novou smlouvu, klub uplatnil opci u Honejska

ZLÍN – Extraligový klub Aukro Berani Zlín si pojistil služby do příští sezony dvou opor. Dvouletou smlouvu podepsal s organizací hokejových Beranů lotyšský obránce Ralfs Freibergs, který má nově kontrakt v Baťově městě až do 30. dubna 2020. Klub dále uplatnil opci u útočníka Antonína Honejska, který je v probíhající sezoně Tipsport extraligy druhým nejlepším hráčem v týmovém hodnocení produktivity a v pořadí střelců.

„U Freibergse byl zájem pokračovat v nastolené spolupráci a jsme rádi, že došlo k oboustranné dohodě. Jsme rádi, že jsme celou záležitost dotáhli do úspěšného konce i po formální stránce ještě před závěrem dlouhodobé části extraligy. V případě Honejska došlo k uplatnění opce, neboť patří k našim klíčovým hráčům v ofenzivě,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer Aukro Berani Zlín.

 

Lotyšský obránce patří k oporám zadních řad Beranů. Freibergs odehrál v letošní sezoně v extralize celkem 45 zápasů, ve kterých zaznamenal 22 kanadských bodů za 3 góly a 19 asistencí. „Ve Zlíně se mně i rodině velmi líbí. Je to hezké a útulné město s rodinnou atmosférou. Zdejší lidé jsou velmi příjemní a musím říci, že kluci v kabině mě skvěle přijali, zkrátka nebyl důvod něco měnit. Vím, že Zlín nepatří mezi nejbohatší kluby extraligy, nicméně v mém rozhodovaní nehrály hlavní roli finance. Zvažoval jsem svou pozici v mužstvu, hráčský kolektiv a důvěru trenérů, a to rozhodlo v mém kladném rozhodnutí tady pokračovat,“ řekl šestadvacetiletý rodák z Rigy, který do Zlína přišel v létě 2017.

„Ralfs měl nabídky i odjinud, což je potvrzení jeho hráčských kvalit. Nabídky z KHL a z top klubů české extraligy nedostane každý, hráč si je musí zasloužit svými výkony. Chci vyzdvihnout velmi profesionální a korektní jednaní ze strany pánů Hostáka a Šolce, neboť na čem jsme se dohodli, to platilo. A cítili jsme, že o Ralfse mají opravdu velký zájem,“ uvedl Pavol Čislikovský, hráčův agent.

Ralfs Freibergs (narozen 17. 5. 1991) působil celkem sedm sezon v zámoří v nižších soutěžích a předloňskou sezonu odehrál v týmu účastníka Kontinentální hokejové ligy Dinama Riga. Freibergs hrál na zimní olympiádě 2014 v Soči a na třech mistrovstvích světa (2013 Helsinky, 2016 Moskva, 2017 Kolín nad Rýnem).Útočník Antonín Honejsek bude ve Zlíně pokračovat minimálně do 30. dubna 2019, klub v jeho případě uplatnil opci. Prostějovský rodák zažívá vydařenou sezonu, odehrál 41 zápasů, ve kterých zaznamenal 25 kanadských bodů za 14 gólů a 11 asistencí.

Šestadvacetiletý Honejsek je odchovancem prostějovského hokeje, ale už v dorosteneckém věku hrál ve Zlíně, poté odešel hrát do kanadské ligy WHL za Moose Jaw Warriors. V létě 2011 se vrátil do Zlína a začal pravidelně hrát v české extralize. Ve spanilé jízdě Beranů v play off 2014 patřil k nejlepším hráčům mistrovského týmu, rok předtím slavil druhé místo. Po zisku mistrovského titulu odešel do Finska, kde se kvůli zdravotním problémům neprosadil. Následoval návrat do české extraligy, kde upřednostnil tým Komety Brno a podílel se na zisku třetího místa v extralize. Začátek další sezony mu nevyšel, proto následoval z Brna odchod do Hradce Králové. V květnu 2016 se vrátil zpět do Zlína.


Antonín Honejsek (na fotce) bude dres Zlína oblékat i v nadcházející sezóně! FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT