Fořt podstoupil operaci ramena, Köhler bude brzy v pořádku

Nečekanou ztrátou z vítězné generálky na ledě brněnské Komety před startem extraligy je pro zlínské Berany vážné zranění centra první řady. Útočník Tomáš Fořt si přivodil po jednom ze soubojů ve třetí třetině luxaci ramena a hned druhý den dopoledne podstoupil operaci v Olomouci. Utkání na Kometě nedohrál ani útočník Bedřich Köhler, v jeho případě se jedná naštěstí jen o drobné zranění a není vyloučeno, že stihne extraligový start v Karlových Varech.
Smolným okamžikem pro Tomáše Fořta byla závěrečná třetina přípravy s Kometou. Berani se dostali do dvoubrankového vedení a poté došlo k soubojům, kterých je nespočet. „Tomáš se natahoval pro puk, došlo tam ke střetu, zkrátka normální souboj,  rozhodně to nebyl žádný faul. Přijel na střídačku a říkal, že má něco s ramenem,“ popsal nešťastnou situaci Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. Fořt absolvoval v Brně rentgenové vyšetření a pátek už zamířil za doktorem Holibkou do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde ho čekala v ranních hodinách operace. „Tomáš bude scházet minimálně dva měsíce. Uvidíme, co nám řeknou doktoři,“ uvedl Stavjaňa.

Možností, jak nahradit Fořta v sestavě je více. Jedna z variant je, že pozici elitního centra zaujme Jakub Herman. Ten v posledních zápasech kvůli zranění nehrál, ale na začátek extraligy bude připraven. „Kuba nastupoval na pozici centra již v Olomouci. Další variantou jsou hráči na střídavý start z Přerova nebo Jihlavy, případně angažovat někoho bez smlouvy,“ upřesnil zlínský hlavní trenér.  

Bedřich Köhler má po souboji v rohu kluziště zranění lehčího rázu. „Naštěstí nemá nic zlomené, má bolestivé zranění chrupavky u žeber. Není zde předpoklad, že se jeho zdravotní stav zhorší. Možná zvládne i extraligový start v příštím týdnu,“ uzavřel optimisticky Antonín Stavjaňa.

Sedmadvacetiletý Tomáš Fořt se zranil během závěrečného přípravného utkání na ledě Komety Brno. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT