Filip Chytil o pozici druhého centra v Rangers: Věřím si, že to dokážu

Uherské Hradiště, půl sedmá ráno. Právě se prohání na ledě devatenáctiletý útočník New York Rangers Filip Chytil, který se společně s bratrem Liborem, jenž je jeho kondičním koučem, a dále svým agentem Jaroslavem Balaštíkem připravuje na třetí sezonu v kanadsko-americké NHL. Už v sobotu se odchovanec kroměřížského a zlínského hokeje vrací do zámoří bojovat o pozici druhého centra slavných Jezdců.
Věří si, že by se mohl stát hlavou druhé útočné formace. "Cítím, že se posouvám. Doufám, že letos přeskočím nováčkovský kemp a dostanu se rovnou na hlavní. Chci si vybudovat pozici, být na ledě v těch nejdůležitějších momentech. Letím do Ameriky s tím, že se chci dostat na druhého centra, nic jiného mě nezajímá. Jde jen o to, jestli dokážu, že na to mám. Věřím si," říká odhodlaně v útrobách uherskohradišťského stadionu.

Opravdu mimořádně brzké ráno. Pro Filipa Chytila je to návrat do dětských let. "Dnes jsem vstával před pátou ranní, ale nevadí mi to, ráno je nejvíc energie, v tomto období se cítím nejlíp z celého dne. Alespoň mám poté brzy čas na své věci," popisoval devatenáctiletý forvard.

Jezdci čekají na úspěch, dva roky po sobě se nepodívali do play off. Letos by jim k tomuto cíli měl pomoci i ruský snajpr Artěmij Panarin. "Jeho příchod udělal radost celé organizaci, fanouškům, hráčům, opravdu všem. Nějakou dobu se na takového hráče čekalo, na hráče, který sám dokáže změnit zápas. Jsme mladý tým, těšíme se na něho. Bude to jeden z nejstarších útočníků, a to mu je teprve sedmadvacet. Prý je to dříč, skvělý kluk do kabiny," pověděl Chytil.

Sám loni jednou zažil, co to znamená, když vám tým naprosto věří, spoléhá na vaše góly. V pěti zápasech po sobě dokázal vždy skórovat. Jenže pak přišel útlum a Chytil skončil dokonce na tribuně. "Bylo to skvělé období, které dopadlo asi tak, jak dopadnout muselo. Nikdy jsem tolik zápasů za sezónu nehrál, bylo asi i dobře, že jsem si odpočinul jak fyzicky, tak psychicky," sdělil zlínský odchovanec.

A tak se v sobotu 10. srpna Filip Chytil vydává na další dobrodružství do nejlidnatějšího města Spojených států...

Filip Chytil při setkání s novináři na zimním stadionu v Uherském Hradišti. FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera