Fantom Libor Kašík: Vyhrávat na jeden gól nás naučila Olomouc

Dali jeden gól, přesto brali tři body. Hokejisté Aukro Berani Zlín a jmenovitě brankář Libor Kašík dokázali podruhé v sezóně vynulovat silnou třineckou ofenzivu. Berani zvítězili ve Werk Areně 1:0 po trefě Jiřího Ondráčka ze 31. minuty. "To jsme se naučili v Olomouci, zjistili jsme, že to taky jde," smál se po třiatřiceti úspěšných zákrocích Kašík.
Zlín vyhrál na domácím ledě nad Oceláři 4:0, v sobotu venku 1:0. Libor Kašík musel krýt množství střel od soupeře, ale celkově přiznává, že šancí mohlo být i více. "Třinec má velkou ofenzivní sílu, je nebezpečný úplně ve všem. Pravdou ale je, že tentokrát jsem neměl tolik práce, čekal jsem, že toho bude víc," pověděl pětadvacetiletý brankář.

Nejhůře v celém zápase mu bylo zřejmě v první třetině, kdy po srážce s rozhodčím mohl Polanský zakončovat do prázdné branky, obránce Matějíček si ale připsal zákrok za svého maskovaného kolegu. "Jel jsem proti puku a rozhodčí ho měl mezi bruslemi. Čekal jsem chvíli, jestli si mě všimne, ale nestalo se tak. V tento moment člověk musí ve zlomku vteřiny přehodnotit, co bude dělat. Musel jsem to hrát i s ním, celé jsem to udělal tak, aby měl Martin Matějíček krásný zákrok," smál se Kašík. "Ale za toto by si rozhodčí zasloužil dvě minuty za nedovolené bránění," dodal dobře naladěný gólman.

Třinečtí hokejisté měli ke konci k dispozici pár přesilových her, vstřelit v nich branku ale nedokázali. "Vždycky si všímám, jak kdo má nachystanou hokejku na střelu a jak by to mohl hrát. Hodně to lítalo z pravé strany od Martina Růžičky," všiml si Libor Kašík.