Důležitá opatření a upozornění pro návštěvníky derby s Kometou a Olomoucí

Extraligový los připravil ve druhé polovině ledna dva atraktivní duely za sebou na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Mistrovský tým PSG Zlín odehraje v neděli 25. ledna od 15:30 hodin derby s brněnskou Kometou a v úterý 27. ledna od 17:30 hodin zápas s Olomoucí. Oba zápasy byly z pořadatelského hlediska vyhodnoceny jako rizikové a vyžádají si důležitá opatření a upozornění ve směru k divákům. Při obou zápasech budou probíhat zpřísněná bezpečnostní opatření. Bude navýšen počet pořadatelské služby za účelem osobních kontrol diváků u vstupu do zimního stadionu. Klub vyzývá diváky, aby přišli do hlediště včas s dostatečným předstihem. Zároveň upozorňuje motorizované návštěvníky, aby využili bezplatné parkoviště u zlínského mrakodrapu (budova 21) a zde zaparkovali své vozy.

Očekává se příjezd řady brněnských i olomouckých fanoušků a divácká návštěvnost zřejmě překoná nejvyšší návštěvu v letošní sezoně ve Zlíně, která byla při utkání se Spartou a činila přes šest tisíc diváků (6 244). Hokejový klub upozorňuje návštěvníky obou utkání, že platí přísný zákaz vnášení pyrotechniky, petard a dýmovnic do hlediště zimního stadionu. Na uvedené zápasy bude výrazně posilněna pořadatelská služba včetně policie.

Vedení hokejového klubu se rozhodlo navýšit počet pořadatelské služby za účelem osobních kontrol diváků u vstupu do zimního stadionu. Na bezpečnost v hledišti a před zimním stadionem bude dohlížet zvýšený počet příslušníků Městské policie Zlín a Policie České republiky. Pořadatelé zároveň vyzývají diváky, aby přišli včas a rozhodně nechodili na poslední chvíli. Upozorňujeme motorizované návštěvníky utkání, a to především z Brna i Olomouce, aby využili bezplatné parkoviště u zlínského mrakodrapu (budova 21) a zde zaparkovali své vozy.

Důležité informace pro návštěvníky jsou následující:
- na zimní stadion se zakazuje vstup podnapilým lidem
- do stadionu je možné přijít 45 minut před začátkem utkání
- je zakázáno do areálu vnášet jakoukoliv pyrotechniku nebo nebezpečné předměty,
- vzhledem k tomu, že spousta brněnských i olomouckých diváků přijede osobním autem, bude bezesporu výhodné, když lidé ze Zlína a okolí využijí jiného způsobu dopravy než osobním vozem
- osobní auta doporučujeme parkovat v parkovacím domě vedle budovy č. 21 bývalých Baťových závodů (v současnosti úřední budova Zlínského kraje), parkování tam bude ZDARMA, navíc auta budou pod větší kontrolou
- prosíme dbejte všech pokynu policistů, strážníků i pracovníků bezpečnostní agentury.

Pozor! Na oba zápasy proběhne předprodej vstupenek (podrobně informujeme v samostatném článku), nicméně pokladny zimního stadionu budou otevřeny v den zápasu v dostatečném předstihu, tj. v neděli 25. ledna (Kometa Brno) již od 12:00 hodin a v úterý 27. ledna (Olomouc) od 14:00 hodin. I přes uzavřený areál před Zimním stadionem Luďka Čajky lze zakoupit vstupenky na pokladnách ze strany od Letné, projít lze pod sportovní halou Euronics.

Parkoviště u zlínského mrakodrapu (budovy 21) pro návštěvníky extraligových zápasů ve Zlíně (na snímku vpravo).