Dres č. 17 Miloslava Sedláka bude vyvěšen pod strop ZSLČ

Mezi největší legendy zlínského hokeje vstoupí bývalý vynikající obránce Miloslav Sedlák, vzor celoživotní oddanosti hokeje v Baťově městě, kde působí neuvěřitelných 45 let! Bývalý ligový obránce a kapitán zlínských hokejistů je od roku 1990 nepřetržitě členem realizačního týmu A mužstva v pozici kustoda a jako jediný byl u všech 8 medailí zlínského klubu. V pátek 23. listopadu před extraligovým zápasem se Spartou bude jeho dres s číslem 17 vyvěšen ke stropu zimního stadionu Luďka Čajky.
Miloslava Sedláka mezi sebe vybraly z šesti nominantů žijící legendy zlínského hokeje, kdy ocenil nejen obrovskou věrnost zlínskému hokeji, ale také hráčské a vůdčí schopnosti, které prokazoval v 80. letech, kdy se podařilo zdejší hokej stabilizovat a nastartovat k velkým úspěchům. Fanoušci ve veřejném hlasování po sečtení všech hlasů dali hlas Luďkovi Pelcovi. 

Miloslav Sedlák se narodil 14. ledna 1952 v Hodoníně. S ledním hokejem začal relativně pozdě, až ve třinácti letech v žákovském týmu vedeném jeho otcem. "Hokej jsem začal hrát na přírodním ledě, když v Hodoníně zamrzlo, ale měl jsem velmi rád i fotbal a také jsem provozoval atletiku. Měl jsem tehdy i nabídky v tomto sportu pro přestup do Gottwaldova. Netušil jsem, že v tomhle městě nakonec budu dlouho hrát hokej a žít. Po odehrání dvou sezon za muže Slovanu Hodonín ve druhé lize a vojenských letech prožitých rovněž doma v Dukle jsem na doporučení trenéra Františka Schwacha přišel do týmu TJ Gottwaldov v sezoně 1973/1974,“ vzpomíná na začátky Miloslav Sedlák. 

Bývalý zlínský kapitán odehrál ve žlutomodrém dresu Gottwaldova celkem 1 026 utkání. Během 15 odehraných sezon nastoupil v nejvyšší soutěži k 441 zápasům a vstřelil 64 branek. Patřil k ofenzivním obráncům, kteří stříleli góly s pověstnou tvrdou střelou od modré čáry. Největšího úspěchu se dočkal v sezoně 1984/1985, kdy tehdejší tým TJ Gottwaldov vybojoval pod vedením trenéra Zdeňka Uhera první medaili pro zlínský hokej v podobě třetího místa a zisku bronzových medailí. Úspěšnou hráčskou kariéru uzavřel v jugoslávské lize, kde hrál v týmu Vojvodina Novi Sad. "Byl jsem u všech posledních sestupů a postupů zlínského hokeje do nejvyšší soutěže. Vzpomínám velmi rád především na první medailovou sezonu, kdy jsme se dostali až na bronzový stupínek za Jihlava a Košice. Aktivně jsem ve Zlíně působil až do jara 1987, poté následoval odchod do Jugoslávie. Nebyl to ale úplný konec, protože jsem pomohl týmu ještě v následující sezoně, kdy vznikly problémy s obránci a společně jsme vytáhli tým na kýženou devátou pozici. O pouhý bod jsme tehdy unikli hrozbě účasti v prolínací soutěži,“ pověděl Miloslav Sedlák.  
 
Sotva skončil s aktivní kariérou, přebral v roce 1990 po Jindřichu Svobodníkovi funkci kustoda u seniorského A týmu, kde působí nepřetržitě již téměř třicet let! Tato práce obnáší obrovské pracovní vytížení, neboť na zimním stadionu tráví celé dny. V průběhu sezony je v zápřahu od časného rána až do pozdního večera. Brousí nože bruslí, chystá dresy a veškerou hokejovou výstroj včetně holí. Miloslav Sedlák byl jako jediný v historii zlínského hokeje u všech osmi medailových úspěchů zlínského hokeje! Jednou jako aktivní hráč a sedmkrát v roli člena realizačního týmu včetně dvou mistrovských titulů na jaře 2004 a 2014. Neskutečná oddanost a obětavost zlínskému hokeji od šestašedesátiletého muže!