Dorostenec Lukáš Chludil: Atmosféra je pozitivní, důležité je pro nás dostat se do play-off

Je nejproduktivnějším hráčem týmu a spolu s dalšími táhne zlínský dorost. Útočník Lukáš Chludil má velkou zásluhu na tom, že mladí ševci mají velmi nadějně rozehranou první část extraligy. Pokud udrží čtvrté místo ve skupině Východ, zajistí si s předstihem play-off.

Dorostenci dosud odehráli čtrnáct zápasů. Z posledních čtyř duelů před reprezentační přestávkou sice třikrát padli, ale jinak si drží kladnou bilanci a pravidelně bodují i vyhrávají.
„Atmosféra v týmu bývá hodně pozitivní,“ těší patnáctiletého forwarda. „Trenér se nás snaží povzbuzovat, i když po posledním zápase nebyl úplně nadšený z našeho výkonu. Ale řekl nám, ať si z toho vezmeme ponaučení a jdeme dál,“ připomíná zatím poslední utkání, které se dorostu příliš nepovedlo. S Havířovem prohrál 3:8.

Z desetičlenné skupiny Východ, do které zlínský tým spadá, postupují první čtyři do nadstavbové skupiny. Mužstva v ní už budou mít jistotu vyřazovacích bojů na konci sezony. Zlínu v tuto chvíli patří čtvrtá příčka. Na třetí Třinec ztrácí bod, na pátý Přerov má k dobru šest bodů. „Pro nás jako pro tým je především důležité dostat do nadstavby, která zaručuje play-off. Ale určitě se budeme snažit přeskočit Třinec před námi.“

Zatím jediným soupeřem, se kterým Zlínští v této sezoně dvakrát prohráli (2:5 a 3:8), jsou Vítkovice. Mají velmi kvalitní tým, tři silné, sebevědomé a vyrovnané lajny. Problémy nám dělá jejich dobrý pohyb a hra do těla. Osobně mi víc vyhovuje soupeř hrající spíše kombinační hokej než silový. Ale nedá se úplně říct, proti jakému týmu se mi hraje špatně,“ vysvětluje Chludil, podle něhož je silnou stránkou Zlína týmová hra.

Velkou novinkou letošní sezony je pozápasová nadstavba. I v případě, že je utkání po šedesáti minutách rozhodnuté, pokračuje se nastavením a hraje se o čtvrtý, bonusový bod do tabulky. „Vidím to jako výhodu,“ myslí si zlínský forward. „Poražený tým může mít motivaci získat alespoň jeden bod a hráči si v každém zápase mohou vyzkoušet prodloužení tři na tři, popřípadě nájezdy.“ Zlínští dosud hráli nadstavbu o bonusový bod dvanáctkrát, uspěli v osmi případech.

Chludil zatím nasbíral 25 kanadských bodů ve 12 zápasech a s velkým náskokem vede týmovou produktivitu. „Jsem spokojený, ale myslím, že je pořád co zlepšovat. Musím na sobě neustále pracovat. Bodově se mi docela daří, snažím se hrát co nejvíc pro tým. Nejdůležitější je, aby se bodově dařilo i mužstvu.“

Ve statistikách patnáctiletého Chludila výrazně převažují asistence – nasbíral jich celkem 19. „Není to náhoda. Spíš hledám lépe postaveného spoluhráče, než abych nesmyslně střílel a tím zbytečně odevzdával puk soupeři,“ vysvětluje. „Většinou nastupuji v útoku se Šimonem Frömlem, Adamem Lacigou nebo Kubou Kráčalíkem. Ale i kvůli zraněním se nás v útoku protočilo víc. Spolupráce nám docela funguje, i když stále je kde se zlepšovat.“