Dorostenci sehráli dva přátelské zápasy v Salzburgu + FOTO

Zlínský dorost se o víkendu 17. až 18. listopadu vydal do rakouského Salzburgu. Během dvou dní stihl tým nahlédnout do zákulisí tamní proslulé hokejové akademie a sehrát dvě přátelská utkání s místním mládežnickým výběrem.

Víkend v Rakousku byl pro zlínské dorostence zajímavým zpestřením sezony i dobrou sportovní zkušeností. „Byla to jednorázová akce, akademie hokejového klubu v Salzburgu nás pozvala k přátelským zápasům v rámci spolupráce s akademiemi Českého hokeje,“ přibližuje trenér zlínského dorostu Tomáš Jankovič. Mladí Berani odehráli v sobotu a v neděli jedno utkání proti EC Red Bull Salzburg U15. Dalším programem pak byla také prohlídka komplexu akademie. „Rakušané nám umožnili nahlédnout do všech prostor, prohlídku doplnili podrobným výkladem o tom, jak to v akademii funguje.“

Na cestu do Rakouska se hokejisté vydali v sobotu ráno tak, aby v klidu stihli první zápas od 17 hodin. Po jeho skončení a po večeři dostali hráči možnost využít prostor akademie – tělocvičnu, kryté hřiště s umělou trávou, rotopedy, posilovnu nebo běžecké pásy. Nedělní utkání pak začínalo v 10 hodin. „Ranní rozcvičku jsme po dohodě s týmem udělali formou fotbalového zápasu mezi ročníkem 2003 a 2004,“ popisuje Jankovič s tím, že on a Ondřej Veselý mladší družstvo ještě doplnili. Po zápase, obědě a odpolední prohlídce akademie se dorostenci vydali zpět domů.

„Zaujaly nás pravidla a řád, který platí v akademii Salzburgu jak pro fotbalisty, tak pro hokejisty. O hráče je po všech stránkách kompletně postaráno, ale zároveň je od nich vyžadována stoprocentní disciplína a přístup ke sportu. Podmínky mají tito kluci až z říše snů,“ říká zlínský trenér.

Netradiční víkend se dorostencům vydařil, a to jak ze strany zážitků a zkušeností, tak ze strany výsledku. „Z celé akce máme pozitivní dojem. Z našeho pohledu šlo hlavně o konfrontaci s jiným mužstvem a také určitou odměnu pro hráče za dosavadní část soutěže. Zároveň si přejeme, aby to bylo povzbuzení hráčů do další práce ve zbytku sezóny.“

Odehrané zápasy

EC Red Bull Salzburg – PSG Berani Zlín 3:5 (17. listopadu 2018)

Branky Zlína: Tomeček (Ševčík), Sýkora (Lavička, Chludil), Ramert, Frömel (Chludil, Laciga), Frömel (Laciga, Chludil).

EC Red Bull Salzburg – PSG Berani Zlín 3:11 (18. listopadu 2018)

Branky Zlína: Šindelek (Hoferek, Chludil), Laciga (Frömel, Šimášek), Jakeš (Mojžíš, Valda), Čechmánek (Nábělek, Šimášek), Frömel (Chludil, Burian), Kráčalík (Mojžíš, Ramert), Šindelek (Hoferek, Chludil), Jakeš (Chludil, Hoferek), Tomeček (Ševčík, Ramert), Jakeš (Čechmánek, Nábělek), Jakeš (Nábělek).

Sestava Zlína v Salzburgu

Brankáři: Tobiáš Synek, Patrik Hamrla
Obránci: Adam Burian, Adam Čapka, Jan Hoferek (A), Adam Sýkora, Michal Šimášek, Filip Šindelek, Jakub Valda
Útočníci: Lukáš Chludil, Jakub Čechmánek, Šimon Frömel (C), Vilém Jakeš, Jakub Kráčalík (A), Adam Laciga, Jakub Lavička, Matěj Mojžíš, Patrik Nábělek, Jan Ramert, Tomáš Ševčík, Michal Tomeček.

Realizační tým Zlína v Salzburgu

Tomáš Jankovič (hlavní trenér)
Jiří Suhrada (asistent trenéra)
Eduard Gajdošík (vedoucí mužstva)
Ondřej Veselý (development manažer)
Petr Tuček (trenér brankářů)
Tomáš Valášek (manažer pro mezinárodní spolupráci)
Pavel Votruba (řidič autobusu)

Za fotografie děkujeme Ronaldu Hanselovi.
 

Fotogalerie