Dorostenci se připravují na extraligu, sestoupit může letos až osm týmů

Začátek nové sezony se blíží. Dorostenci se pod vedením trenérů Tomáše Jankoviče a Jiřího Suhrady věnovali během jara suché přípravě a na ledovou plochu poprvé vyjedou přibližně za dva týdny. Extraligu zahájí v polovině září domácím zápasem proti Porubě.

V dosavadní fázi přípravy se zlínští dorostenci zaměřili na rozvoj individuálních schopností a dovedností. „Dvakrát týdně jsme využívali skatemill (technika bruslení, hole a střelby), blízký les (dlouhodobá a střednědobá vytrvalost, intervalové tréninky) a ve spolupráci s kondičním trenérem klubu také posilovnu (rozvoj silových schopností formou kruhového tréninku),“ přibližuje kouč Jankovič náplň letního drilu.

„Čtyřikrát za týden jsme trénovali na hřišti, náplní byly technika hole, dovednostní trénink s kuličkami, rozvoj obratnosti a koordinace, rozvoj rychlosti (dynamické tréninky) a hry, např. fotbal, házená, basketbal, florbal nebo rugby. Kromě toho jsme se pravidelně jednou týdně věnovali také gymnastickým a kompenzačním cvičením. S přípravou a přístupem hráčů jsme spokojeni. Těšíme se, že stejně navážeme i přípravou na ledě, kterou zahájíme 19. července,“ doplňuje hlavní trenér mužstva.

Nadcházející sezona bude náročná, do hracího systému soutěže totiž významně promlouvá plánované zúžení extraligy z letošních 30 účastníků na 24 příští rok. Šest nejhorších mužstev proto opustí nejvyšší soutěž přímo, další dva týmy budou muset hájit své extraligové místo v baráži proti celkům z nižší soutěže. Novinkou je také zrušení pozápasové nadstavby o čtvrtý, bonusový bod do tabulky. Prodlužovat se tedy budou jen utkání, která skončí po šedesáti minutách nerozhodně.

Zlín je jedním z deseti týmů skupiny Východ, během základní části extraligy se dvakrát utká s každým soupeřem ve skupině. Zatímco nejhorší čtyři celky ze všech skupin (Východ, Střed a Západ) budou v dalším průběhu soutěže bojovat o záchranu, prvních šest týmů každé skupiny bude hrát o postup do play-off, z něhož vzejdou čtyři nejlepší. Tato čtveřice si to nakonec rozdá na závěrečném turnaji o titul.

Zlínští hokejisté rozehrají novou sezonu ve čtvrtek 12. září doma proti Porubě, o dva dny později přivítají na svém ledě Havířov. První venkovní zápas je čeká ve 3. kole extraligy v Třinci. Nově bude jedním ze soupeřů Zlína ve skupině i Kometa Brno, stříbrný tým loňského ročníku. Kompletní rozpis zlínských zápasů v základní části naleznete zde.

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno