Dorostence čeká o víkendu domácí Zlín Cup

Mladí berani se v rámci své letní přípravy zúčastní Zlín Cupu, přípravného turnaje, který bude hostit zlínská PSG aréna. Kromě domácího celku se na víkendové soutěži představí ještě Vsetín, Poruba, Kometa a Přerov.

Loňský ročník Zlín Cupu měl papírově velmi silné obsazení. Do Zlína tehdy přijely Plzeň, Hradec Králové, Kometa a Havířov. V konkurenci týmů z Moravy, Slezka i Čech se dorostenci umístili na posledním pátém místě. Naopak z triumfu se radoval hradecký Mountfield.

Letos se do Zlína sjedou Beranům geograficky bližší soupeři. Na mladé ševce čekají čtyři zápasy ve třech dnech. Nejprve se v pátek střetnou ve valašském derby se Vsetínem, o den později vyzvou Porubu. Patrně nejtěžší soupeř turnaje přijde na řadu v neděli dopoledne, to se mladí hokejisté utkají s brněnskou Kometou, vicemistrem loňské sezony. A na závěr, v posledním utkání turnaje, poměří Zlínští síly s Přerovem.

„Naše očekávání od turnaje jsou taková, že je to poslední možnost přípravných utkání pro hráče, kteří bojují o užší kádr, který bude startovat do následující sezony. Zároveň jsme si pozvali týmy, které budou našimi soupeři ve skupině, což bereme jako test, jak na tom vzájemně budeme, jelikož se hraje o šest postupových míst a konkurence je ještě zvýšena zařazením Komety do skupiny východ,“ uvedl trenér zlínských dorostenců Tomáš Jankovič.

Program turnaje Zlín Cup 2019

 

23. srpna Zlín vs. Vsetín, od 13:30 hodin
24. srpna Přerov vs. Kometa, od 9:45 hodin
24. srpna Poruba vs. Zlín, od 11:45 hodin
24. srpna Vsetín vs. Přerov, od 13:45 hodin
24. srpna Kometa vs. Poruba, od 15:45 hodin
25. srpna Poruba vs. Vsetín, od 10:45 hodin
25. srpna Kometa vs. Zlín, od 12:45 hodin
25. srpna Přerov vs. Poruba, od 14:45 hodin
25. srpna Vsetín vs. Kometa, od 16:45 hodin
25. srpna Zlín vs. Přerov, od 18:45 hodin