Dorost obsadil na domácím turnaji třetí místo, triumf slavila Poruba

Mladí Berani pomalu finišují s letní přípravu, nejvyšší soutěž dorostencům začíná už za dva týdny. Víkendový Zlín Cup tak byl pro mladé hokejisty jednou z posledních možností ukázat se trenérům v zápasech. Berani uspěli ve dvou duelech ze čtyř a v našlapané tabulce skončili třetí.

Zlín vstoupil do turnaje dříve než většina ostatních týmů, se Vsetínem se utkal již v pátek. Valašské derby se však domácím úplně nevydařilo, dorostenci kapitulovali 1:2. Ani v sobotu Berani nevyhráli – s Porubou padli opět 1:2, tentokrát až po samostatných nájezdech. Ovšem dva nedělní zápasy vyšly domácím na jedničku, ševci nejprve porazili Kometu 3:1 a následně i Přerov, který přestříleli poměrem 6:5.

Dorostenci tedy získali sedm bodů, což je konečném součtu vyneslo na třetí místo. Stejně na tom byly i Vsetín a Kometa, valašský klub se dostal před Zlín díky lepšímu skóre. Z celkového vítězství se radovala Poruba, ta nasbírala osm bodů. Na posledním místě skončil naopak Přerov, který získal jediný bod.

Na turnaji jsme testovali širší kádr hráčů a obecně to pro nás byla velmi dobrá prověrka, kdy jsme mohli prověřit jednotlivé hráče. První dva zápasy se úplně nevydařily, museli jsme měnit pár věcí v naší hře, díky čemuž obě nedělní utkání dopadly skvěle. Pro nás bylo cenné, že jsme mohli poměřit síly s týmy, které hrají v naší části tabulky, v dalších týdnech však stále máme na čem pracovat,“ zhodnotil turnaj trenér zlínských dorostenců Tomáš Jankovič.

Turnaj se stejně jako loni vydařil, všichni účastníci byli spokojení a my se jistě pokusí uspořádat Zlín Cup i v příštím roce.

Výsledky Zlína na turnaji Zlín Cup 2019:

23. srpna Zlín vs. Vsetín – 1:2
24. srpna Poruba vs. Zlín – 2:1sn
25. srpna Kometa vs. Zlín – 1:3
25. srpna Zlín vs. Přerov – 6:5

Konečné pořadí turnaje:

1. Poruba 8 bodů
2. Vsetín 7 bodů
3. Zlín 7 bodů
4. Kometa 7 bodů
5. Přerov 1 bod

 

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno