Dominik Lakatoš po prvním startu za Zlín: Jsem mile překvapen

Dominik Lakatoš má za sebou první utkání ve zlínském dresu. Jednadvacetiletý útočník, který do organizace PSG Berani Zlín přišel z Liberce na hostování do konce sezony, zaujal místo prvního centra mezi křídly Jiřím Ondráčkem a Pavlem Kubišem. Společně s novými spoluhráči pak mohl slavit výhru nad Vítkovicemi 3:0. "Jsme mile překvapený z toho, jak jsme to dnes zvládli," usmíval se po vítězném zápase.

- Dominiku, jaké jsou první pocity po vítězném zápase?

"Myslím, že se dalo na ten zápas dívat. Jsem milé překvapený z toho, jak jsme to zvládli. Myslím, že když budeme pokračovat v této hře, můžeme pravidelně bodovat."

- Jaký to byl pro vás první duel v barvách Zlína?

"Dostal jsem hodně prostoru na ledě, taky jsem měl asi tři gólové šance, bohužel jsem žádnou neproměnil. Každopádně všechno to bylo moc na rychlo, mám za sebou jeden trénink, jsem tu dva dny i s cestou."

- Mluvilo se, že jste se rozhodoval mezi více kluby, kam půjdete. Bylo to rozhodnutí čistě na vás?

"Dohodly jsme se tak všechny tři strany. Pro mě to bylo velmi svobodné rozhodování. Zlín mi nabídl dost prostoru na ledě, což je pro mě podstatné. Pořád jsem mladý hráč a potřebuji hrát, což mi Zlín dopřál. Jsem za tuto šanci rád a doufám, že ji budu vracet."

- Jaký je to rozdíl hrát ve Zlíně jako hostující hráč a nyní jako domácí hokejista? Těšíte se, až budete hrát v Liberci?

"V Liberci ještě hrajeme? No... (smích). Ale hrát ve Zlíně jako soupeř je samozřejmě těžké, to ví každý, za ty tři roky jsem to moc dobře poznal."

- Příští kolo jedete do Plzně, což je nejvíce vylučovaný tým extraligy. Bude speciální příprava přesilových her?

"Ano, rozhodují zápas, to je jasné. Bude potřeba nějakou proměnit. Oni na tom nyní nejsou extra dobře. Jedeme tam bodovat!"

Útočník Dominik Lakatoš v premiérovém extraligovém zápase ve zlínském dresu proti Vítkovicím. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT