Do reprezentace Lotyšska povoláni Freibergs a Kulda, Ralfs zvolen kapitánem!

Hokejový klub PSG Berani Zlín uvolnil během listopadové extraligové přestávky do národního týmu Lotyšska dva své hráče. V úterý 6. listopadu se zapojili do přípravy lotyšské reprezentace v Rize obránce Ralfs Freibergs a útočník Edgars Kulda. Lotyše, které trénuje kanadský kouč Avangardu Omsk Bob Hartley, čeká úvodní reprezentační akce sezony v Minsku v rámci Euro Ice Hockey Challenge. Freibergs a Kulda se zde utkají s týmy Slovinska, Francie a pořádajícího Běloruska (8. – 10. listopadu).

Kanadský kouč Hartley povolal na turnaj do Běloruska značně omlazený hráčský kádr složený převážně z hráčů týmu Kontinentální hokejové ligy Dinama Riga a lotyšské ligy. Ve dvaadvacetičlenném hráčském kádru je pouze kvarteto hokejistů působících v zahraničí. Vedle dvojice zlínských hokejistů Freibergse a Kuldy jsou to obránci Arturs Salija ze slovenského Popradu a Eduards Jansons z ruského Almětěvsku. Sedmadvacetiletý obránce PSG Berani Zlín Ralfs Freibergs byl na srazu zvolen novým kapitánem lotyšské reprezentace.


Zlínský obránce Ralfs Freibergs během tréninku lotyšského národního týmu v Rize. FOTO: LHV.LV/GUNTIS LAZDANS

Freibergs i Kulda nastoupili v letošní sezoně ve zlínském dresu k 17 extraligovým zápasům a shodně nasbírali 9 kanadských bodů. Freibergs patří k oporám defenzivy Beranů a na svém kontě má 2 góly a 7 asistencí. Třiadvacetiletý forvard Edgars Kulda přišel do Zlína v létě z Dinama Riga a zatím zaznamenal v české extralize čtyři góly a pět asistencí.

Turnaj proběhne ve známé běloruské aréně Čižovka od čtvrtka 8. do soboty 10. listopadu. Freibergs a spol. vstoupí do turnaje ve čtvrtek duelem se Slovinskem a třídenní zápolení zakončí v sobotu zápasem proti domácímu Bělorusku.

Turnaj Euro Ice Hockey Challenge v běloruském Minsku:

Čtvrtek 8. listopadu ve 14:15 hodin: Lotyšsko – Slovinsko

Pátek 9. listopadu ve 15:30 hodin: Lotyšsko – Francie

Sobota 10. listopadu v 19:30 hodin: Bělorusko – Lotyšsko

Poznámka: začátky zápasů jsou uvedeny v místním čase, v Česku je o dvě hodiny méně.


Útočník Zlína Edgars Kulda odehraje v národním dresu Lotyšska turnaj v běloruském Minsku. FOTO: LHV.LV/GUNTIS LAZDANS