Do čela zlínské kabiny se vrací Robert Svoboda

Na neúspěšný start do sezony reaguje vedení hokejového klubu PSG Berani Zlín, v čele s generálním manažerem Martinem Hostákem, změnou na pozici hlavního trenéra A týmu. Současnou hlavu realizačního týmu Antonína Stavjaňu vystřídá Robert Svoboda, který se do této funkce vrátí po půlroční pauze.
Po jedenácti odehraných kolech se Berani stále drží na samotném konci tabulky s bodovým ziskem pouhých šesti bodů, kde na vině je především neúspěšná koncovka. S cílem sbírat více bodů a odrazit se ze dna tabulky, byly v posledních dnech oznámeny dvě posily do ofenzivy. Dalším impulzem by měla být změna trenéra. 

“Dnes v podvečerních hodinách zasedli společně členové prezidia, představenstva klubu, rady jednatelů a domluvili se na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval, a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba,” řekl generální manažer a jednatel Martin Hosták, který zároveň vyvrátil zprávy o neshodách, které by mezi ním a novým trenérem Robertem Svobodou panovaly, a které v uplynulých dnech proběhly médii. 

Na postech asistentů budou i nadále působit Martin Hamrlík a trenér brankářů Richard Hrazdira. O tom, v jaké roli bude u týmu působit Jaroslav Balaštík, se bude jednat. 

Antonín Stavjaňa končí i v pozici sportovního manažera, kompetence těchto pozic přebírá Robert Svoboda. 

Vedení klubu děkuje Antonínu Stavjaňovi za odvedenou práci a přeje mu hodně štěstí v osobním i profesním životě.