Do Zlína přichází Roman Szturc

Roman Szturc mění působiště po 12 extraligových sezónách. Do začátku extraligy vstoupí ve žlutomodrém dresu a popere se o prodloužení smlouvy do konce extraligové sezóny 2019/20.
Devětadvacetiletý rodák z Karviné po 12 sezonách, kdy patřil k tahounům Vítkovic, po vzájemné dohodě ukončil spolupráci s ostravským klubem, kde v minulé sezoně působil jako asistent kapitána. Jeho další kroky vedou ke zlínským Beranům, se kterými podepsal smlouvu zatím jen na začátek extraligy.
 
"Roman je poslední hráč, kterého přivedl Jirka Šolc a jsem velmi rád, že se objeví v našem dresu. Myslím, že do týmu skvěle zapadne, jedná se navíc o šikovného praváka, kterých nemáme v týmu dost. Já si jej pamatuji z mládežnických reprezentací, má dobrou střelu i nahrávku." upřesnil Martin Hosták, generální manažer klubu PSG Berani Zlín.
 
Ve 47 odehraných zápasech nasbíral 15 bodů, z toho 9 vstřelených branek a 6 asistencí. Roman Szturc se narodil 25. září 1989. S hokejem začal ve své rodné Karviné. Již v žákovských kategoriích však začal oblékat vítkovický dres. Doposud v barvách Vítkovic odehrál celkem 15 sezon, z toho 12 v nejvyšší české hokejové soutěži. Mimo Vítkovic se Szturc představil v prvoligové Porubě či Jihlavě, v sezóně 2010/2011 oblékl dres tehdy prvoligové Olomouce.