Dluhoš a Talafa nominováni do mládežnických reprezentací

Mládežnické soutěže čeká v listopadu reprezentační přestávka, během níž všechny věkové kategorie národního týmu poměří síly se zahraničními soupeři. Mezi nominovanými a náhradníky do jednotlivých výběrů jsou i někteří zlínští hokejisté.

Národní tým U20

Nejstarší mládežnický výběr má na programu Turnaj čtyř zemí v Hodoníně. O víkendu 9. až 11. listopadu se čeští mladíci utkají postupně se Švédskem, Ruskem a Finskem. Na případné povolání z řad náhradníků čeká zlínský útočník
Jan Václavek, který v této sezoně vedle juniorky nastoupil i za seniorské týmy Zlína a Přerova.

Národní tým U19

„Devatenáctku“ čekají od 5. do 12. listopadu nejprve přípravný kemp v Rokycanech a následně tři přátelské zápasy ve finském Vierumäki proti domácí reprezentaci. V nominaci jsou obránce Jan Dluhoš (na snímku), který kromě Zlína figuruje také na soupisce Litoměřic, a forward Zdeněk Sedlák, který před třemi lety zamířil ze Zlína do finského Kärpät Oulu.

Národní tým U18

Reprezentace do 18 let se sejde v Kravařích, kde se od 7. do 11. listopadu zúčastní Turnaje pěti zemí. Mladí Češi postupně vyzvou Švýcarsko, Spojené státy, Finsko a Švédsko. Trenéři při tvorbě nominace ukázali vedle dalších také na obránce Jiřího Suhradu, který do loňska hájil barvy zlínského klubu a od letošní sezony působí ve finském Lahti Pelicans.

Národní tým U17

Nejdelší program ze všech má tentokrát „sedmnáctka“, která se už 28. října sešla v Kladně a o dva dny později se vydala do Kanady na turnaj U17 World Hockey Challenge. Jisté v tuto chvíli je, že mladí Češi sehrají přípravný zápas se Švédském a v rámci samotného turnaje vyzvou Spojené státy a dva výběry Kanady. Další program pak bude záviset na vývoji turnaje. Do nominace prošel zlínský obránce Tadeáš Talafa, mezi náhradníky pak figuruje útočník Dominik Luža.
×
Odehrané v 18:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Olomouc