Dluhoš, Václavek a Suhrada nominováni do reprezentace

Mládežnické reprezentační týmy mají před sebou další pokračování letní přípravy a na řadu z nich čekají také první přátelská utkání v nové sezoně. Možnost ukázat se v dresu národního týmu dostanou i někteří zlínští hokejisté, další pak čekají na svou šanci mezi náhradníky.

Reprezentace U20

Nejstarší věková kategorie má v červenci na programu celkem čtyři přátelské zápasy. Dva proti Švýcarsku v rámci kempu v Brně (od 13. do 17. července) a dva proti Finsku v rámci soustředění ve Vierumäki (od 20. do 25. července). Zlín v tuto chvíli nemá svého zástupce v nominaci, pro obě akce je však veden mezi náhradníky obránce Jan Dluhoš.

Reprezentace U19

„Devatenáctku“ čekají v červenci první akce v nové sezoně. Nejprve se tým sejde na čtyřdenní kemp v Litoměřicích (od 20. do 23. července). Hned po jeho skončení se pak mužstvo přesune na Turnaj čtyř zemí do Švýcarska (od 24. do 28. července), kde se utká se Slovenskem, Německem a Švýcarskem. V nominaci figurují dva zlínští hokejisté – obránce Jan Dluhoš a útočník Jan Václavek.

Reprezentace U18

Národní tým do 18 let ladí formu na jeden z vrcholů letošní sezony – srpnový Hlinka Gretzky Cup v Kanadě. V červenci se mužstvo sejde na kemp do Třemošné (od 19. do 23. července) a po jeho skončení se přesune do Švýcarska ke dvěma přátelským zápasům proti tamní reprezentaci (od 24. do 25. července). Jedním z nominovaných je také zlínský obránce Jiří Suhrada (na snímku).

Reprezentace U17

„Sedmnáctka“ se připravuje na cestu do Švýcarska, kde ji čeká přípravný kemp a také tři zápasy s místní reprezentací (od 15. do 21. července). Zlínský klub má v tuto chvíli na akci zastoupení mezi náhradníky. Na případné dodatečné povolání k týmu čekají obránce Tadeáš Talafa a útočník Dominik Luža.

Reprezentace U16

Nejmladší reprezentační kategorii čeká už třetí přípravný kemp v Třemošné v nové sezoně (od 20. do 23. července). Mezi náhradníky figuruje útočník
Šimon Frömel. Brankáři budou vybráni až po kempu.

Kemp brankářů

V polovině července pořádá Český hokej rozsáhlý kemp v Třemošné pro vybrané mládežnické brankáře (kategorie U16 až U20) z celé republiky. Na dvou turnusech (od 14. do 17 července a od 17. do 20. července) se prostřídá celkem 46 brankářů, kteří budou pilovat své dovednosti. Ze zlínského klubu jsou mezi nominovanými gólmany Patrik Hamrla (kategorie U16) a Ivo Lekeš (kategorie U17).