Devět nájezdů a žádný inkasovaný gól. ”Jen mám štěstí,” říká Štůrala

Odchytal dva přípravné zápasy a v nich devět sérii samostatných nájezdů. Puk ze své sítě během rozstřelu nelovil ani jednou. "Jen mám štěstí," prohodil po duelu na ledě bratislavského Slovanu, kde Berani padli 2:5, gólman PSG Zlín Tomáš Štůrala.
Zlínští hokejisté padli s účastníkem Kontinentální hokejové ligy 2:5, neměli však lehkou práci. Pro Slovan to bylo poslední přípravné utkání před startem ligy, i tak ale ševci bojovali statečně. "Kdyby byl výsledek 3:2, odpovídal by průběhu hry více," myslí si Tomáš Štůrala. Pravdou je, že v první třetině žlutomodří moc hokejového umu nepředvedli. "Ano, ze začátku jsme byli trošku zakřiknutí. Poté jsme ale začali hrát svou hru," řekl jednatřicetiletý brankář PSG.

Poslední gól inkasovali svěřenci Rostislava Vlacha šest vteřin před koncem střetnutí, avšak s velkou smůlou. "Dostal jsem pecku pukem do hlavy, ani nevím, jak nakonec gól padl. Mrzí mě to, ale moc jsem dělat nemohl, byl jsme otřesený," popisoval situaci Štůrala.

Ten loňskou sezonu nedokončil, když se koncem základní části zranil při tréninku v holešovické hale. "Nyní se cítím už fajn, zranění už by mělo být úplně vyřešené. Ve Znojmě se mi chytalo dobře, tady v Bratislavě rovněž, akorát jsem dostal víc gólů. Moc mě to ale netíží, je to pořád příprava," řekl muž, který se pomalu ukazuje jako žolík pro samostatné nájezdy.

Ve Znojmě v doplňkových samostatných nájezdech na něj nevyzrál ani jeden ze sedmi exekutorů, v Bratislavě rovněž pochytal všechny tři pokusy soupeře. "Jen mám štěstí, daří se mi," prohodil rodák z Nového Jičína. Naopak se nedaří zatím útočníkům, v obou zmíněných zápasech se jako jediný prosadil v rozstřelu Antonín Honejsek. "Máme ho, tak snad to bude stačit," dodal s úsměvem Štůrala.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín