Deváťákům se zatím na Sev.en Hockey Cupu daří. Jak si povedou doma?

V Litvínově skončili druzí, v Pardubicích dokonce vyhráli. Ze všech čtyř týmů zatím nasbírali nejvíce bodů. První polovina poháru Sev.en Hockey Cup se zlínským deváťákům nadmíru vydařila. V neděli se pohár překlopí do své druhé půlky, turnaj na Zimním stadionu Luďka Čajky je třetím z celkových čtyř. Jak si na něm mladí Berani povedou?

Pohled do tabulky dělá radost i zlínským trenérům, předčasné oslavy však rozhodně nejsou na místě. Šest kvalitních zápasů s těžkými soupeři ještě může celkovými výsledky výrazně zamíchat. „S dosavadním průběhem můžeme být spokojeni, nutno ale podotknout, že jsme zatím stále jen v polovině,“ připomíná trenér deváťáků Zbyněk Mařák. „Útočná hra zatím naplňuje naše představy. Bota nás tlačí především v obranné fázi, tam máme rezervy. Ale pracujeme na nich, teď v neděli uvidíme, jestli jsme se posunuli dál.“

Pro deváťáky je Sev.en Hockey Cup specifický i tím, že hrají proti Litvínovu, Pardubicím a Kladnu – tedy proti soupeřům, které běžně v sezoně nepotkávají. Žákovské soutěže mají totiž především regionální charakter. „V každém případě kvitujeme možnost zahrát si proti předním českým celkům. Vždyť Litvínov je loňským republikovým vítězem v kategorii 8. tříd. Utkání se hrají ve vysokém tempu, v týmech nastupují výborně dovednostně vybavení jedinci. To nutí všechny hráče k maximálnímu výkonu,“ zamýšlí se zlínský trenér nad úrovní poháru.

Podle pravidel turnaje mohou zúčastněné týmy využít také hokejisty z okolních klubů v regionu, čehož zlínský tým využívá. „Dosud jsme vyzkoušeli tři hráče – Marka Šišáka a Miroslava Holinku z Kroměříže a Filipa Kaláče z Uherského Hradiště. Máme v plánu vyzkoušet i další hráče ročníku 2005, kteří by se mohli v budoucnu ucházet o místo v našem dorostu. Tito hráči nám zvyšují konkurenci na jednotlivých postech. To je, myslím, nejlepším nástrojem ke zlepšení,“ vysvětluje Mařák.

Mladí Berani dosud odehráli v rámci poháru dva jednodenní turnaje a celkem šest zápasů. V říjnu v Litvínově i v listopadu v Pardubicích vyhráli dva zápasy ze tří. Dosud posbírali 13 bodů, což je řadí v průběžné tabulce poháru na první místo. Druhý Litvínov ztrácí jeden bod. Jaké jsou tedy cíle týmu pro třetí kolo poháru? „Ty nejvyšší,“ říká odhodlaně kouč. „Hrajeme doma, takže chceme uspět jak výsledkově ,tak i předváděnou hrou. Jen doufám, že domácí prostředí nebude kluky svazovat a že se předvedou v tom nejlepším světle.“

Turnaj ve Zlíně by mohl napovědět, která z mužstev budou do poslední chvíle hrát o celkové vítězství. V tuto chvíli totiž mohou na triumf stále pomýšlet všechny týmy. Sev.en Hockey Cup vyvrcholí posledním turnajem na začátku března v Kladně.

Výsledky Zlína na turnaji v Litvínově

27. října 2019
Pardubice – Zlín 2:4
Zlín – Litvínov 3:6
Zlín – Kladno 2:1

Výsledky Zlína na turnaji v Pardubicích

17. listopadu 2019
Litvínov – Zlín 2:3
Pardubice – Zlín 3:7
Kladno – Zlín 2:1pp

Průběžné pořadí poháru

1. Zlín – 13 bodů
2. Litvínov – 12 bodů
3. Pardubice – 6 bodů
4. Kladno – 5 bodů

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera