Deváťáci končí na poháru Sev.en Hockey Cup těsně stříbrní + FOTO

Na turnaji nejlepší, v celkovém hodnocení o chlup za vítězem. Mladí Berani se vydali do Kladna, kde čtvrtým a posledním turnajem vyvrcholila série Sev.en Hockey Cup. Před jeho začátkem drželi průběžné druhé místo s nadějí na zlato. To jim však nakonec o kousíček uteklo, přestože byli v neděli nejlepší ze všech účastníků.

Zlínští deváťáci mají za sebou vcelku vydařený závěr poháru. V Kladně přehráli dva soupeře ze tří (domácí tým 5:2, Pardubice 8:4) a opanovali poslední turnaj série Seven Hockey Cup. Klíčový zápas proti Litvínovu o celkové prvenství v poháru však nezvládli. Padli 0:3. Dramatický a vypjatý zápas rozhodli Severočeši třemi zásahy ve druhé třetině.

Litvínovští hokejisté před závěrečným měřením sil v Kladně vedli průběžnou tabulku s tříbodovým náskokem před Berany. Ten si vytvořili během předchozích turnajů. Zlínští proto potřebovali Severočechy porazit, aby zůstali ve hře o zlato. To se jim ale nepodařilo. Ve zbylých zápasech sice Litvínov zaváhal s ostatními soupeři, díky výhře nad Zlínem však náskok na čele udržel.

V konečném podaří zaostali mladí Berani za trofejí pro vítěze o jeden jediný bod.

Navzdory zklamání z nevydařeného závěru zvládli zlínští deváťáci první ročník celosezónní série Sev.en Hockey Cup velmi dobře. V silné konkurenci obstáli, odehráli několik dramatických zápasů a podařilo se jim vyhrát dva dílčí turnaje – kromě toho posledního v Kladně triumfovali také na listopadovém turnaji v Pardubicích.

Zlínští hokejisté byli vidět také z individuální perspektivy. Marek Šišák si odvezl cenu pro nejlepšího obránce kladenského turnaje, v hodnocení celého poháru získali Berani dokonce dvě ocenění – Tomáš Málek se stal nejlepším brankářem a Adam Jecho nejlepším střelcem.

Výsledky Zlína na turnaji v Kladně

Kladno – Zlín 2:5
Zlín – Litvínov 0:3
Zlín – Pardubice 8:4

Konečné pořadí série Sev.en Hockey Cup

1. Litvínov – 25 b.
2. Zlín – 24 b.
3. Kladno – 14 b.
4. Pardubice – 9 b.

Fotogalerie