David Šťastný o prohře na Spartě: Od výhry jsme byli centimetry

Pár centimetrů chybělo hokejistům Aukro Berani Zlín k dokonání obratu z 0:2 na 3:2 v zápase na ledě pražské Sparty. Bohužel pro Berany skončil kotouč na brankové čáře a na druhé straně nešťastný vlastní gól Tomáše Žižky nakonec přisoudil tři body Pražanům. "Chyběl nám kousek," věděl po zápase střelec druhé branky Zlína David Šťastný.
Berani nevstoupili do prvního utkání po olympijské pauze dobře, v první třetině pouze odolávali tlaku soupeře a po jeho dvou trefách v přesilovkách prohrávali 0:2. "První třetina byla z naší strany hodně špatná.  Dostali jsme dvě branky v oslabení, při našich přesilovkách jsme zase nestříleli. Byla to divná třetina, snad jenom čtvrtý útok něco hrál," byl zklamaný útočník David Šťastný.

Výkon Zlína se postupně srovnal, ve třetí třetině nakonec znamenal vyrovnání! Potom ale přišly dva zásadní momenty. Nejprve nenápadná střela z úhlu skončila za gólmanem Sparty na brankové čáře, na druhé straně se nahrávka před branku odrazila od brusle obránce Tomáše Žižky za Kašíka. "Nám chyběl kousek, soupeř měl štěstí. Je škoda, že jsme aspoň bod neurvali," je si vědom čtyřiadvacetiletý forvard.

Právě Šťastný v utkání zaznamenal dvě důležité situace. Nejdříve v čistém souboji s ním ztratil rovnováhu obránce Sparty Zbyněk Michálek, načež se do nic netušícího Šťastného pustil pěstmi Jan Buchtele, útočník Pražanů. "Nevěděl jsem, co se stalo, šel jsem do souboje, který byl rameno na rameno. Bylo to čisté, akorát že protihráč upadl. Pak z toho byla bitka, do které jsem se nechtěl zapojovat, ale to je hokej," usmál se Šťastný. 

Následně vyrovnal na 2:2. "Dával jsem puk na střed na střelu, která byla zblokovaná. Tak jsem do toho jenom plácl na vyrážečku a spadlo to tam," popisoval.

V pátek 2. března dojede do Zlína Chomutov. Berani již s jistotou play off budou bojovat ještě o přímý postup do čtvrtfinále, případně o to, aby předkolo začínali doma. "Musíme si do toho přenést výkon ze třetí třetiny, ten byl dobrý, když pomineme rozhodující gól," hecuje závěrem David Šťastný.