David Šťastný o dvou bodech z Hané: V naší situaci je to paráda

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v 7. kole Tipsport extraligy na ledě Olomouce 4:3 v prodloužení a odlepili se ode dna tabulky. Značný podíl na triumfu měl útočník David Šťastný, jenž na tři branky nahrál.
Hned ve třetí minutě našel Šťastný na kruhu volného Robertse Bukartse, jehož rána poslala Berany do vedení. "Věděl jsem, že tam někde by měl být druhý hráč, podařilo se mi vyhrát souboj o puk a ten pas vyšel," popisoval úspěšnou situaci číslo jedna Šťastný.

Stejná dvojka si připsala úspěšnou kombinaci i o čtyřicet minut později, kdy Zlín šel do vedení 3:2. Tentokrát Šťastný skrze Honejska vyslal Bukartse staršího do protiútoku, který lotyšský útočník zakončil gólem. A první lajna do třetice - to běželo prodloužení. Šťastný poslal puk do jízdy Honejskovi, ten si prohodil Vlacha a vystřelil Beranům výhru.

"Tonda projevil zkušenost, ten blafák byl ukázkový. Máme dva body, to je super. V naší situaci bereme všechno," pověděl David Šťastný. Toho ale mrzelo, že duel byl tak komplikovaný. "Olomouc hraje urputný hokej, je těžké se proti ní prosadit. My jsme to sice zvládli čtyřikrát, ale za stavu 1:0 jsme měli mnoho šancí na to, abychom odskočili do dvou nebo tří brankové vedení, mohlo to být klidnější," řekl čtyřiadvacetiletý forvard.

Zlínští jsou nyní na desáté pozici. "Musíme nadále trénovat, třeba přesilovka pět na tři v tomto utkání... Hráli jsme ji asi minutu a půl, ale snad ani jednou jsme nevystřelili. Tam to musí hlavně lítat na bránu, to nebylo. Ale nevadí, vyšly jiné věci," usmál se Šťastný.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín