David Nosek: Soupeř nás potrestal ze dvou brejků a pak už to jelo

Zlínští hokejisté takovou smršť dlouho nezažili... Proti Vítkovicím na jejich ledě sice vedli od 3. minutě po gólu Dominika Lakatoše, následně ale nedokázali zastavovat akce soupeře a po první třetině ztráceli zápas poměrem 1:5. Berani nakonec soupeře značně přestříleli, stačilo to ale jen na porážku 1:6.
Úvod zápasu Beranům vyšel dobře, skóre brzy otevřel Lakatoš po obrovské chybě gólmana Filipa Bartošáka. Poté ale začaly střílet góly jen a jen Vítkovice: Dvě trefy vyhnaly z branky Jakuba Sedláčka, ovšem přísun branek nezastavil ani náhradník Tomáš Štůrala, ten do pauzy inkasoval ještě třikrát a bylo to 1:5. Pak se do brány vrátil zase Sedláček. "Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu, rychle jsme vedli. Bohužel za jedno střídání soupeř vyrovnal a pak mu tam padalo vše, co šlo na bránu. Po první třetině bylo rozhodnuto," litoval obránce PSG Berani Zlín David Nosek.

"Snažili jsme se pak ještě s tím něco udělat, měli jsme slušný tlak i šance, ale nepodařilo se nám skórovat. Že jsme třikrát střídali brankáře, to tak prostě někdy je," řekl zkušený sedmatřicetiletý bek.

Aktivita se Zlínským skutečně upřít nedá, soupeře přestříleli 50:25, když vezmeme v potaz i střelecké pokusy mimo branku, vypálili Berani celkově 77 střel, ovšem gól dali jen jeden jediný. "Chtěli jsme hrát defenzivně, ale zároveň být i aktivní. Soupeř nás potrestal ze dvou brejků a pak už to jelo. Nedokázali jsme být produktivní v první třetině, která rozhodla," zakončil Nosek.


Obránce PSG Berani Zlín David Nosek. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT