Další podpis! Útočník Štěpán Fryšara uzavřel ve Zlíně víceletý kontrakt

Extraligový klub PSG Berani Zlín pokračuje ve skladbě týmu pro nadcházející sezonu. Útočník Štěpán Fryšara podepsal s vedením klubu novou víceletou smlouvu. Jednadvacetiletý forvard naskočil do seniorské extraligy před třemi lety a patří ke stabilním hráčům základní sestavy zlínských Beranů.

„Jsme rádi, že Štěpán zůstane součástí zlínského hokejového klubu. Nejen v letošní sezoně prokazuje, jak užitečným hráčem je pro tým. Je to velmi mladý pracovitý hokejista a vidím v něm velký potenciál do budoucna. V letošní sezoně se hodně zlepšil a vedle poctivé práce přidal i řadu krásných hokejových momentů,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

Hlavní trenér zlínských hokejistů Robert Svoboda na adresu Fryšary uvedl: „Štěpán je perspektivní hráč. Velmi dobrou výkonností stabilně prokazuje, že patří do extraligového týmu. Po nedávném podpisu dlouholeté smlouvy s Tomášem Fořtem se jedná o další důležitý krok ve skladbě týmu do dalších sezon.“

Právě současný kouč Beranů dal Fryšarovi velkou šanci, když ho vytáhl z juniorky a od konce léta 2017 pravidelně nastupuje v seniorské extralize. „Podpis víceleté smlouvy byl logickým vyústěním mého dosavadního působení ve Zlíně. Jsem tady spokojen, vybojoval jsem si pozici v extraligovém týmu. Cítím od vedení klubu a trenérů důvěru. Po hokejové stránce se dostávám stále výše a věřím, že v tomto trendu budu pokračovat,“ řekl mladík ve zlínské sestavě. Fryšara nasbíral v letošní sezoně 19 bodů v produktivitě za 8 branek a 11 asistencí. V klubové produktivitě mu patří sedmá příčka. „Začátek byl z naší strany pomalejší, ale ve druhé čtvrtině jsme se zvedli. Hrajeme ve středu tabulky a máme velkou chuť uspět v play off,“ pověděl rodák z Valašského Meziříčí.

Štěpán Fryšara (narozen 2. července 1998) je odchovancem hokeje v Rožnově pod Radhoštěm, kde hrál až do starších žáků. Poté odešel do mladšího dorostu Vsetína a od léta 2013 přestoupil do Zlína, kde patřil k oporám extraligových týmů dorostu a juniorů. V nejvyšší soutěži odehrál během tří sezon k dnešnímu dni celkem 136 zápasů, ve kterých zaznamenal 35 kanadských bodů za 16 gólů a 19 asistencí. Hrál i v mládežnické reprezentaci České republiky do 19 let.

Útočník Štěpán Fryšara se dohodl se Zlínem na víceleté smlouvě. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT