Další podpis! Pavel Sedláček prodloužil ve Zlíně smlouvu

Extraligový klub PSG Berani Zlín hlásí další podpis v budování hráčského kádru do příští sezony. Útočník Pavel Sedláček podepsal s vedením klubu novou dvouletou smlouvu do 30. dubna 2022 s následnou roční opcí. Pětadvacetiletý odchovanec klubu patří v posledních třech sezonách ke stabilním hráčům základní sestavy Beranů.
„Pavel je úzce spjatý se zlínským klubem. Velmi si ceníme jeho přístupu a oddanosti pro klub. Je to hráč, který přijme jakoukoliv roli v týmu. Za poslední dvě sezony vyvrátil názory kritiků, že je pouze hráčem do defenzivy. V letošní sezoně dal už osm branek, co by za takový počet gólů dali někteří renomovaní extraligoví střelci. Jsme rádi, že bude nadále působit v našem klubu a došlo k podpisu nové smlouvy,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Pavel Sedláček odehrál v letošní sezoně s jednou výjimkou všechny extraligové zápasy, ve kterých si připsal 12 kanadských bodů za 8 branek a 4 asistence. „Mou prioritou a jasnou volbou bylo setrvání ve Zlíně. Mám tady perfektní rodinné zázemí a nové bydlení. Z vlastního hlediska těch vstřelených gólů mohlo být ještě více, neboť šance na to byly. Je skvělé, že jsme se zvedli po špatném začátku sezony a zahrajeme si opět předkolo play off. Pevně věřím, že letos už půjdeme dále a ve čtvrtfinále se poté může stát již cokoliv,“ pověděl urostlý forvard, který poprvé naskočil do extraligy v devatenácti letech ve finálové sérii play off s Plzní na jaře roku 2013. 

Během osmi extraligových sezon nastoupil výhradně ve zlínském dresu k 240 zápasům, ve kterých zaznamenal 44 kanadských bodů za 21 gólů a 23 asistencí. Na svém kontě má rovněž 54 zápasů v první lize za týmy Třebíče, Šumperka a Havířova s bilancí 12 bodů za 4 góly a 8 asistencí. Pravidelně nastupoval za mládežnické výběry České republiky, startoval i na světovém šampionátu hokejistů do 20 let ve švédském Malmö na přelomu let 2013 a 2014. 

Útočník Pavel Sedláček bude nadále oblékat dres zlínských Beranů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT