Další moravská bitva na zlínském ledě, přijede Olomouc

Tipsport extraliga pokračuje v pátek 20. září zápasy třetího kola. Hokejisté PSG Berani Zlín změří po domácí premiéře s Vítkovicemi síly s týmem HC Olomouc. Bude to další duel dvou moravských rivalů. Svěřenci trenérské dvojice Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík jdou do utkání s jednoznačným cílem, porazit Kohouty a připsat si první bodový zisk v sezoně. "Do utkání s Olomoucí půjdeme více "na krev" a vůlí protrhnout předchozí nezdar," uvedl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer. Berani utkání odehrají ve třetí sadě dresů, která je vyvedena v baťovském duchu. Utkání se hraje na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17:30 hodin.
Zlínští hokejisté neměli úspěšný start do dvaapadesáté sezony v nejvyšší soutěži. V úvodních dvou kolech vyšli bez bodového zisku, když prohráli v Karlových Varech těsně 1:2 a nevyšla ani domácí premiéra s Vítkovicemi. Žižka a spol. inkasovali rozhodující gól dvě minuty před třetí sirénou! „Předpokládali jsme, že z úvodních zápasů vybojujeme body, ale nestalo se tak. Neměl jsem příjemné pondělí. Zápas s Vítkovicemi vypadal opticky dobře, převaha v poli, ale bodové vyjádření nepřišlo. Nedokázali jsme tlak přetavit v branky. Je to stejná písnička jako v přípravných zápasech, pokud nedáváme góly, nemůžeme vyhrát. Bohužel to svazuje psychiku, hrajete upachtěný hokej. Pracujeme na tom, aby morálka zůstala na výši, nedat se rozhodit a do utkání s Olomoucí jít více "na krev" a vůlí protrhnout předchozí nezdar,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín. 

Berani hráli proti Vítkovicím hned sedm přesilových her, bohužel ani jedna nebyla využita. „Při těch pěti jsme si vypracovali hodně šancí, ale zůstaly neproměněny. Mrzí mě dvě přesilovky ve třetí třetině, kdy jsme mohli strhnout vývoj zápasu na naši stranu. Rozladila nás špatná nahrávka, která nás vytlačila z pásma a poté už scházel klid.  Projev není špatný, bohužel chybí tomu přesné zakončení, ta finální fáze,“ popsal Stavjaňa
Berani utkání odehrají ve třetí sadě dresů, která je vyvedena v baťovském duchu. FOTO: DejFoto - DAVID PEŠKA

Zlínští se musí vypořádat s dlouhodobou absencí elitního centra Tomáše Fořta, který je po operaci ramena. Hodně se čeká od letní posily ze Švédska, ale Rickard Palmberg na první gól v české extralize ještě čeká. Na druhou stranu vybojuje hodně přesilových her. „Tomáš je hodně silný na puku, zatímco Rickard je více technický hokejista. Zůstalo to hodně na něm, svým technickým provedením pomůže spoluhráčům dostat se do ještě lepších příležitostí,“ vysvětlil šestapadesátiletý kouč.

Základ týmu HC Olomouc stále tvoří hráči, kteří před pěti lety pomohli Kohoutům k postupu do extraligy. Doplňují je v podstatě odložení hokejisté z okolních klubů, kteří však skvěle zapadli do olomouckého systému. Hanáci přivedli v průběhu let výrazné osobnosti: brankáře Branislava Konráda, střelce Zbyňka Irgla a před touto sezonou útočníka se zkušenostmi z NHL Rostislava Olesze, který se stal nechtěným ve Vítkovicích. Mora se vyznačuje velkou bojovností a dobře zvolenou taktikou. „Olomouc se vyznačuje výborným gólmanem a mají velmi silnou obranu. V přípravě jsme s nimi hráli dvakrát a dvakrát odešli z ledu poraženi. Doma jsme vedli 2:0, ale nakonec přišla prohra v prodloužení. Odveta v Olomouci se hrála dlouho za bezbrankového stavu. Výsledky byly těsné a nečekám ani nyní brankové galapředstavení z obou stran,“ upřesnil Stavjaňa.Šéf zlínské střídačky neplánuje podstatné zásahy do sestavy. „Nechceme to dávat do mixéru a rozhodit složení útoků. Příliš možností ani nemáme, musí to typologicky sednout. Na druhou stranu čekáme od určitých hráčů vyšší přínos pro tým,“ objasnil Stavjaňa. 

Zápas 3. kola Tipsport extraligy 2019/2020 PSG Berani Zlín – HC Olomouc se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 20. září v 17:30 hodin. Sponzorem utkání je společnost TDZ TURN - strojírenská společnost dodávající vlastní typové řady vertikálních a horizontálních soustruhů. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny od 16 hodin. 

Pro fanoušky je v prodeji stále magazín Beran s Liborem Kašíkem na titulce. Uvnitř najdete ale rovněž článek o tom, jak hokejisté trávili léto nebo rozhovor s bývalým zlínským trenérem Ernestem Bokrošem. Pokračuje oblíbená Hokejová tombola. V průběhu přestávek si od označených kamelotů můžete koupit tikety v hodnotě 50 Kč. Vybraná částka se rozdělí rovným dílem mezi hokejovou mládež a jednoho šťastlivce, který si zakoupil los. Přijďte povzbudit zlínské Berany v hojném počtu v dalším zápase na domácím ledě, případně sledujte server hokej.cz HOKEJKA TV nebo textové zpravodajství na webu onlajny.com.

Zápas s Olomoucí si vyžádá důležitá opatření a upozornění k divákům. Blíže zde.

Vzájemná bilance zápasů Zlína versus HC Olomouc v české extralize:
CELKEM: 40 zápasů, 12 – 2 – 7 – 1 – 18, skóre 85:88
DOMA: 20 zápasů, 8 – 0 – 3 – 1 – 8, skóre 47:42
VENKU: 20 zápasů, 4 – 2 – 4 – 0 – 10, skóre 38:46
 
Nejvyšší vítězství doma: 4:0, 21.10.2018 v sezoně 2018/2019
Nejvyšší prohra doma: 2:4, 4.10.1994 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 17.9.1995 v sezoně 1995/1996, 12.12.2014 v sezoně 2014/2015 
Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995
 
Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:4, 4:2 – venku 2:3, 2:1 po nájezdech. Sezona 2016/2017 – základní část: Zlín doma 3:1, 3:1 – venku 1:3, 0:3. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 0:2 – venku 2:4. Sezona 2017/2018: Zlín venku 4:3 po prodloužení, 0:1 – doma 1:3, 4:3. Předkolo play off Olomouc – Zlín 3:1 na zápasy: venku 2:3, 3:1, doma 1:2, 2:3. Loňská sezona 2018/2019: Zlín doma 4:0, 1:2 – venku 1:2 1:3.
Výsledky týmu HC Olomouc v letošní sezoně 2019/2020: venku Vítkovice 2:1 po prodloužení – doma Mladá Boleslav 1:2 po prodloužení.

Hráčský kádr HC Olomouc, sezona 2019/2020 - brankáři: Jan Lukáš, Branislav Konrád. Obránci: Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský, David Škůrek, Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Ludvík Rutar, Alex Rašner, Tomáš Valenta. Útočníci: Jan Knotek, František Skladaný, David Ostřížek, Marek Laš, Petr Strapáč, Petr Kolouch, Zbyněk Irgl, Vojtěch Tomeček, Jan Káňa, Josef Podlaha, Michal Matiaško, Marek Hecl, Lukáš Klimek, Vilém Burian, Lukáš Nahodil, Rostislav Olesz. Trenéři: Jan Tomajko (narozen 19.6.1976), Zdeněk Moták (narozen 7.6.1964).

Změny v kádru Olomouce - přišli: Alex Rašner (obránce, Havířov/Chance liga), Tomáš Valenta (obránce, Zlín), Rostislav Olesz (útočník, Vítkovice), Lukáš Klimek (útočník, Sparta), Marek Hecl (útočník, Trenčín/SVK). Odešli: Jakub Galvas (obránce, Jukurit, FIN), Robin Staněk (obránce, Jihlava/Chance liga), Aleš Jergl (útočník, Hradec Králové), Miroslav Holec (útočník, České Budějovice/Chance liga), Bruno Mráz (útočník, Zvolen/SVK).

Kanadské bodování hokejistů HC Olomouc po 2. extraligovém kole: 1. David Škůrek 2 (1 + 1), 2. Rostislav Olesz 1 (1 + 0), Zbyněk Irgl 1 (1 + 0), 4. Lukáš Nahodil 1 (0 + 1), Lukáš Klimek 1 (0 + 1), David Ostřížek 1 (0 + 1), Vilém Burian 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 7 hokejistů.

Střelci: 1 – Škůrek, Olesz, Irgl.

Statistiky brankáře: Branislav Konrád (2 zápasy, 128 odchytaných minut) - průměr 1,41 gólů na zápas, procento úspěšnosti 94,83.

Sestava Olomouce v minulém extraligovém kole: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Irgl, J. Knotek, Ostřížek - Klimek, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Handl, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko, Moták.

Hokejisté Zlína a Olomouce se utkali před startem extraligy dvakrát v přípravě, nyní se utkají o extraligové body. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT