Čtyřicátník Jágr řádil na zlínském ledě: Už jsem v kariéře zažil i sedm nahrávek

Málo platné, pořád válí. I ve čtyřiceti letech je Jaromír Jágr pořád hráčem světové třídy, dokázal to i ve Zlíně. Čtyřmi asistencemi dotáhl Kladno k vítězství 5:2. „Už jsem v kariéře zažil i sedm přihrávek za zápas, ale to jsem ještě byl dobrý hráč,“ usmíval se Jágr po utkání.
Za úvodních šest minut jste třikrát přihrál na branku, zažil jste někdy povedenější start?
"Co střídání, to gól. V kariéře se mi tohle povedlo málokdy. Na druhou stranu jsme ale inkasovali. Byl to divoký zápas, poslední v tomto roce. Tohle se někdy stává."

Z tribuny to vypadalo, že jste měl od domácích beků dost prostoru ke hře, souhlasíte?
"Povedla se nám první tři střídání. Sebevědomí pak bylo veliké a soupeř měl větší strach. Je to všechno o psychice."

Přijeli jste v oslabené sestavě. Nepodcenil vás soupeř?
"Ani se jim nedivím. (smích) Co jsme předváděli poslední dva zápasy, nemělo s hokejem nic společného. I v zápasech, které jsme vyhráli, jsme měli štěstí. A ve dvou předchozích vzájemných utkáních nás Zlín vymazal a smetl. Jsem velký optimista, ale že tady vyhrajeme, v to jsem moc nedoufal. Zlín doma zvítězil šestkrát v řadě, byl druhý v tabulce. Přál jsem si hlavně, abychom konečně začali hrát nějaký solidní hokej. A podařilo se."

Bylo poznat, že vám ubývají síly?
"Musel jsem se šetřit, máme spoustu zraněných. Ani jsme tady neměli čtyři kompletní lajny. Hráli jsme na tři, někdy na dva útoky. Dobře chytal Cikánek, který se dostal do hry. Byli jsme v takové krizi, že si Chábera potřeboval odpočinout. Odchytal předtím skoro všechno."

Po třetí brance vás začala hlídat formace Petra Čajánka, bylo to poznat?
"Čája je výborný obranný hráč. Pro mě je nepříjemné hlavně to, že mě zná. Hráli jsme spolu, ví, co vyžaduji ve hře, co nemám rád. A je natolik chytrý, aby toho využil."

Během duelu na vás část fanoušků pískala, na konci vám ale zatleskal skoro celý zimní stadion. Překvapilo vás to?
"Možná, že pískali na někoho jiného. Myslel jsem si, že to bylo na Hlaváče." (směje se)

Máte nějaké předsevzetí do nového roku?
"Bylo by skvělé, kdyby se v zámoří domluvili a mohl bych si ještě zahrát v NHL. A když se nedomluví, užiju si to i tady."

Jaromír Jágr