Claireaux vyfasoval za faul na Bambulu stopku na jeden zápas

Zlínský útočník Valentin Claireaux dostal na základě rozhodnutí disciplinární komise trest na jeden zápas za zákrok na olomouckého hráče Jana Bambulu z utkání 29. kola Tipsport extraligy PSG Berani Zlín – HC Olomouc. Francouzský útočník v utkání obdržel dvouminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku a k tomu ještě osobní desetiminutový trest.
Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík se zabýval na základě podnětu HC Olomouc zákrokem Valentina Claireauxe na Jana Bambulu z 35. minuty. „Hráč vedl svůj zákrok mimo zorný úhel protihráče a jako tzv. třetí hráč v souboji, neboť soupeř byl vázán soubojem o kotouč s Tomášem Žižkou. K úderu do hlavy nedošlo přímo při střetu, při němž byla zasažena paže, ale až následně při pádu na mantinel, zákrok byl nicméně veden vědomě, se značnou intenzitou a po předchozím zrychlení,“ vysvětluje verdikt šéf disciplinární komise. 

Ujčík proto zákrok překvalifikoval na napadení a Claireauxe potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání, přičemž přihlédl k tomu, že protihráč utkání dokončil a Claireaux nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. 

Disciplinární komise se zabývala dalším podnětem ze strany HC Olomouc v případě Davida Noska za údajný nafilmovaný pád. Předseda disciplinární komise ELH ovšem toto řízení zastavil a zlínský bek trestán nebude.