Čisté konto? Z toho už jsem vyrostl, smál se Čiliak po skalpu Dynama

Hokejisté PSG Berani Zlín získali veledůležité tři body v rámci 20. kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic. Tam zvítězili zásluhou gólů ze 40. minuty a následné pojistky do prázdné branky 2:0, čímž se Berani odpoutali na čtyři body ode dna tabulky, kde je právě Dynamo. Klíčovou postavou k cestě za triumfem byl brankář Marek Čiliak, jenž pochytal všech jednadvacet střeleckých pokusů soupeře a vychytal dvacáté čisté konto v extralize.
Jak Marek Čiliak uvedl po utkání, čisté konto příliš neřešil. „Z toho už jsem asi vyrostl, hlavní je výhra. Byl to zápas o šest bodů, o to je důležitější,“ mluvil po výhře devětadvacetiletý brankář, který přišel do Zlína na hostování do konce kalendářního roku.

Nejvíce práce měl na přelomu první a druhé třetiny, kde v rozmezí dvanácti minut inkasovali Zlínští čtyři menší tresty. „Dávali jsme jim zbytečně moc přesilovek. Tým, který by byl v pohodě, by rozhodl zápas. Naštěstí jsme to ale zvládli, oslabení jsme hráli opravdu super, takže teď už je to jedno, body máme,“ usmíval se Čiliak, který poukázal na to, že na Pardubicích šlo vidět, že se jedná o poslední celek tabulky.

„Nejsou v dobrém rozpoložení, šlo to vidět. Byli nervózní, odskakovali jim puky,“ sdělil maskovaný muž Beranů. Zlín hrál sice v duelu jen tři početní výhody, ovšem v jedné z nich zlomil duel. Těsně před druhou pauzou se prosadil Štěpán Fryšara.

„Do té doby to bylo nervózní, tím se to ale celé změnilo,“ prohodil Čiliak. Ten v závěru za stavu 2:0 při power play soupeře dokonce zkoušel trefit odkrytou bránu přes celé hřiště, ovšem minul. „Byl kousek do konce, stav 2:0, tak jsem to zkusil, měl jsem čas. Je to o štěstí, ale kdyby to šlo na bránu, tak to zřejmě chytnul jejich bek,“ zakončil Marek Čiliak. Tak možná příště to vyjde, Berani hrají v úterý na ledě mistrovského Třince.