Cílem pro zlínský hokej je postup do čtvrtfinále play off

Hokejisté PSG Berani Zlín chtějí v nadcházející sezoně Tipsport extraligy 2019/2020, která bude pro hokej v Baťově městě dvaapadesátou v nejvyšší soutěži, prolomit hranici předkola play off a postoupit do čtvrtfinále. V postupu mezi osm nejlepších týmů zůstaly zavřené dveře v posledních třech sezonách, přičemž v minulých dvou skončili Berani vždy v předkole po vyřazení od Olomouce a Mladé Boleslavi. „Rádi bychom se dostali konečně už do čtvrtfinále. Úspěšná sezona bude, pokud budeme bavit naše fanoušky," řekl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje na předsezonní tiskové konferenci.
„Těší mě, že jsme kádr posunuli kvalitativně i finančně. Podařilo se nám posílit a do další sezony si přejeme zlepšit výsledek z loňska a prolomit brány předkola play off. Chceme hlavně bavit fanoušky. Těší nás, že jsme prodali permanentek zatím daleko více než loni. Partnerství s hokejovým klubem se stává prestižní záležitostí, jsme atraktivní i pro sponzory. Cítím, že jsme se jako klub posunuli opět dále,“ uvedl Martin Hosták. Mezi významné partnery se nově zařadila Česká zbrojovka Uherský Brod a Fatra Napajedla. „Mohu potvrdit, že rozpočet je výrazně vyšší oproti minulému roku,“ upřesnil Hosták.

Po sedmnácti letech se vrátil do rodného města trenér Antonín Stavjaňa, který povede mužstvo s dosavadním asistentem Martinem Hamrlíkem. „Dva měsíce jsme měli přípravu na suchu, následně jsme po letní dovolené začali s tréninkem na ledě. Nechtěli jsme hrát více zápasu i kvůli úzkosti kádru, nebylo potřeba hrát více zápasů. Pavel Sedláček a Jirka Ondráček se podrobili na jaře operacím, stejně jako před pár dny Tomáš Fořt, jehož absence bude zhruba dva měsíce. Bedřich Köhler by měl být připraven na start soutěže. Vypadli i další hráči jako Kubiš a Herman, kteří nemohli být k dispozici pro všechny přípravné zápasy,“ řekl šestapadesátiletý Stavjaňa před novináři.

Zlínští hokejisté sehráli v přípravě sedm zápasů, z nichž tři vyhráli a čtyřikrát odešli z ledu poraženi. Cenná byla především výhra v generálce na ledě Komety 3:2, kde si vážně zranil rameno Fořt. "Šanci zase dostanou další hráči, pro ně to bude výzva. Uvidíme, jak se s tím tým popere. Místo Tomáše nastoupí na pozici centra Kuba Herman, na tréninku vypadá dobře. Věříme, že to přenese i do zápasu," pověděl Stavjaňa.

Berany povede v roli kapitána do extraligových bojů opět zkušený obránce Tomáš Žižka. „Věci, které fungovaly vloni, jsme si zachovali, ale hodně pracujeme i na ostatních herních situacích. Myslím, že se v tom zlepšujeme. Hodně se bavíme o hokeji i v kabině a všichni se těšíme na sezonu,“ řekl ostřílený bek, který v extralize odehrál 1 056 zápasů.

Zlín začne novou sezonu v pátek 13. září na ledě Karlových Varů, o dva dny později je na programu domácí premiéra s Vítkovicemi. „Do Varů jedeme již ve čtvrtek, takže nic nepodceňujeme. Očekáváme letos dlouhé cesty, ale jsme profesionálové. Je dobře, že tlak bude v prvním zápase na domácích, proto nám vyhovuje začínat venku,“ řekl Žižka, jenž za měsíc oslaví kulaté čtyřicáté narozeniny.

Nejvýraznější posilou hráčského kádru je třicetiletý švédský útočník Rickard Palmberg, který hrál naposledy v Timře. „Na tréninku se jeví velmi dobře, ale občas si příliš hraje s pukem. Svědčilo mu, že měl kolem sebe zkušené spoluhráče Honejska s Okálem, kteří mu hodně pomohli. Je to technický a velmi šikovný hráč,“ řekl kouč Antonín Stavjaňa na adresu švédského útočníka.

V hráčském kádru došlo před startem extraligy k pohybu. V rámci střídavých startů začne sezonu ve Zlíně přerovský útočník Šimon Kratochvil, zatímco opačným směrem zamířil Jan Dufek. 

Změny v kádru – přišli: Bedřich Köhler (HC Kometa Brno), Lukáš Buchta (Omaha Mavericks/NCAA), Jan Dufek (HC RT TORAX Poruba/Chance liga), Rickard Palmberg (Timra IK, Švédsko), Roman Szturc (HC Vítkovice Ridera). Odešli: Edgars Kulda, Tomáš Valenta (HC Olomouc), Tomáš Štůrala, Nicolas Werbik (HC Vítkovice Ridera).

Fotogalerie