Čestné buly domácí premiéry vhodí Ernest Bokroš, kouč šampionů 2004

Úvodní zápas na domácím ledě v rámci nové sezony Tipsport extraligy 2019/2020 bude mít na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně slavnostní předehru. Čestné buly vhodí před utkáním PSG Berani Zlín versus HC Vítkovice Ridera trenér Ernest Bokroš, který dovedl zlínský hokej před patnácti lety k historickému prvnímu titulu v extralize.
Charismatický slovenský trenér Ernest Bokroš se zapsal zlatým písmem do historie zlínského hokeje. Přišel, viděl, zvítězil. Ve své první sezoně ve Zlíně dovedl tým na jaře 2004 k mistrovskému titulu, další sezonu během výluky zámořské NHL zopakoval finálovou účast a přidal stříbrné medaile. Ve Zlíně působil úspěšně čtyři a půl sezony. „Titul ve Zlíně řadím k největším úspěchům podobně jako medaili z mistrovství světa juniorů s týmem Slovenska. Lidsky jsem se cítil ve Zlíně velmi dobře, nejde na to zapomenout. Mám tady hodně přátel v čele s Oldou Šolcem, tehdejším vedoucím týmu,“ pověděl čerstvý šedesátník.

Bokroš byl u velkých okamžiků slovenského hokeje, jako asistent trenéra slavil zlato na MS 2002 ve švédském Göteborgu, předtím byl u stříbra v Petrohradu. Jako hlavní trenér vybojoval se slovenskou dvacítkou senzační bronz na světovém šampionátu v Kanadě 2015. Získal extraligové mistrovské tituly se Zvolenem a Slovanem Bratislava. Úspěšný byl i jako hokejista, jeho hráčská kariéra byla úzce spjata s Trenčínem.

O tom, jak vzpomíná na oslavy mistrovského titulu ve Zlíně, na své bývalé spoluhráče, ale i protihráče v současném vedení a realizačním týmu Beranů, atmosféru zápasů Trenčína proti tehdejšímu Gottwaldovu v nejvyšší soutěži, ale i zklamání v letošním roce, si mimo jiné přečtete v rozsáhlém rozhovoru v tištěném magazínu Beran, který bude k dostání u hostesek před hlavními vchody do zimního stadionu.

FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT